İsmail Hacıoğlu Kimdir? İsmail Hacıoğlu Biyografisi

İsmail Hacıoğlu Kimdir? İsmail Hacıoğlu Biyografisi

Genel Kültür Çağrı Sevgi 96 Okunma

İsmail Hacıoğlu Kimdir? İsmail Hacıoğlu Biyografisi

1985 yılı 30 Kasım tarihinde doğan ünlü oyuncu İsmail Hacıoğlu oyunculuk kariyeri ve yer almış olduğu ekran projeleri açısından yönetmen ve yapımcıların tercih ettiği dizi ve filmlerin aranılan yüzlerinden biridir.

İstanbul doğumlu olan ünlü oyuncu İsmail Hacıoğlu’nun babası da ünlü bir isimdir. Ünlü oyuncunun babası Mehmet Hacıoğlu spor camiasının tanıdık simalarından biridir ve Fenerbahçe takımının eski futbolcularındandır. Yani oyuncunun doğuştan ünlü bir çocuk olduğunu söylemek mümkündür. Ailenin ilk ve tek erkek çocuğu olan İsmail Hacıoğlu’nun bir kız kardeşi vardır.

İsmail Hacıoğlu’nun Oyunculuk Geçmişi

İsmail Hacıoğlu oyunculuk kariyerine tiyatro eğitimi alarak başlamıştır. Ünlü oyuncu 2002 yılında büyük bir başarıya imza atmış ve Antalya film şenliğinde umut veren genç oyuncu ödülünü kazanmıştır. Bu ödülü almasını sağlayan ise Karşılaşma adlı filmde canlandırdığı Osman karakteri olmuştur.

2003 yılında ise tv ekranlarının unutulmaz dizilerinden biri olan Bir İstanbul Masalı adlı dizide rol almıştır. Bu dizi İsmail Hacıoğlu’nun oyunculuk kariyeri dönüm noktalarından biri olmuştur. Zira bu dizide Mehmet Aslantuğ, Çetin Tekindor, Vahide Gördüm, Ahu Türkpençe, Ozan Güven gibi önemli ve başarılı isimler ile karşılıklı olarak oynama şansını elde etmiştir. Oyunculuk konusundaki yeteneği ve azmi ile kendisini yukarılara başarılı bir şekilde taşımış ve kısa zamanda ekranların sevilen yüzlerinden biri haline gelmiştir.

Daha sonra pek çok dizi,film ve tiyatro oyununda rol alan İsmail Hacıoğlu dizi projesi olarak en son Osmanlı Tokadı dizisi ile tv ekranlarında yer almıştır. En son olarak yer aldığı sinema projesi ise 2015 yılında vizyona girmiş olan Sonsuz Bir An filmi olmuştur.

İsmail Hacıoğlu’nun Aşk Hayatı

İsmail Hacıoğlu aşk hayatı ile gündeme çok sık gelen isimlerden değildir. İlk evliliğini 2010 yılında ünlü oyuncu Vildan Atasever ile yapmıştır. Aynı zamanda Osmanlı Tokadı dizisinde de eşi Vildan Atasever ile birlikte rol almıştır. Ancak ünlü çiftin evliliği uzun ömürlü olmamış ve evli olarak geçen beş yılın ardından İsmail Hacıoğlu ve Vildan Atasever çifti 2015 yılında boşanmışlardır.

Boşanmasının ardından yaklaşık olarak bir sene geçtikten sonra İsmail Hacıoğlu 2016 senesinde Duygu Kaya Kumarki ile evlilik masasına oturmuştur. Dansçı olarak magazin gündeminde tanınan Duygu Kaya Kumarki ile yaptığı evlilikte Duygu Kumarki’nin hamileliğinin etkili olduğu düşünülmektedir. 5 Şubat 2016 tarihinde ikinci evliliğini yapan İsmail Hacıoğlu’nun kızı 9 Ağustos 2016 tarihinde dünyaya gelmiştir. Ünlü çift kızlarına Yemin adını vermiştir.

Dilerseniz Ali Yörenç Kimdir? yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir