İstanbul Çöp Toplama Günleri ve Saatleri

İstanbul Çöp Toplama Günleri ve Saatleri

Genel Kültür Abdullah Ergün 121 Okunma

Bilindiği üzere ülkemizin en kalabalık şehri dolayısıyla da çöp sayısı en yüksek yeri olduğu için İstanbul çöp toplama günleri ve saatleri önemli olarak bilinmektedir. Bazen aynı servisler gün içerisinde bile çöp servisi yaptığı bir şehir olarak dikkat çekmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi özellikle gelişen toplum şartlarına uyum sağlamak amacıyla neredeyse her gün çöp arabalarıyla çöpleri toplamaktadır. Ancak, hangi ilçede hangi günler toplama günleridir, bu konuda sizlere bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağız.

En Fazla Çöp Fatih’ten Çıkmış

2014 verileri ışığında söylemek gerekirse, tam 266.018 ton çöp toplanmıştır İstanbul Fatih ilçesinden. Bunlar resmi olarak sunulmuş verilerdir. Diğer ilçeler de işin içine girdiğinde devasa rakamlar çıkmaktadır.

Çöp Toplama Günleri ve Saatleri

Özellikle İstanbul’un merkez bölgelerinde çöp toplama işlemi haftanın her günü yapılmaktadır. Bu işlem semt sakinlerinin rahatsız olmaması için planlanmakta olup, aynı zamanda da trafiğe zarar vermemek için tasarlanmaktadır. Bu sebeple İstanbul çöp alma saatleri akşamları 20:00 ila 00:00 arasında yapılmaktadır.

Eyüp ilçesinde her gün çöp arabası görebilirsiniz. Merkezi sisteme uygun olarak akşam 20:00’den sonra toplanmaktadır. Güngören de ise, farklı bir uygulama olarak mavi poşet uygulaması yapılmaktadır. Burada, cumartesi günleri öğleden sonra toplanmaktadır. Elbette Güngören’de de bölge bölge farklılıklar görülebilmektedir. Ümraniye’de ise, haftanın her günü çöp toplama işlemi yapılmaktadır. Bazı kalabalık olmayan bölgelerinde ise, çöp toplama işlemi haftanın üç günü yapılmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir