Jack Sparrow Sözleri

Jack Sparrow Sözleri

Genel Kültür erkut 233 Okunma

Karayip Korsanları, tüm Dünya’da yankı uyandıran filmler arasına girmiş bir film serisidir. Toplam 5 filmden oluşan bu seride başrol karakteri olan Jack Sparrow, Johnny Depp tarafından canlandırılmaktadır.

Kaptan Jack Sparrow, açık denizlerin en güçlü gemisi olan Siyah İnci’nin kaptanlığını yapan, daha sonrasında gemisi elinden çalınan ve gemisini tekrar ele geçirmek için türlü maceraların içerisine giren Karayip Korsan Lordu olarak bilinmektedir. Babası olan Kaptan Teague Sparrow da kendisi gibi bir korsan ve korsan lordlarının arasında büyük bir itibara sahip olduğu bilinmektedir. Jack Sparrow hakkında fazla bir bilgi filmlerde verilmediği için sadece şu kadarı biliniyor:


Jack Sparrow, geçmişte Siyah İnci’yi denizden çıkarıp yüzdürmesi için Davy Jones ile anlaşmış, karşılığında da 13 yıl sonra ruhunu vermeyi kabul etmiştir. Fakat Siyah İnci’nin yüzdürülmesinden iki yıl sonra tayfalar Hector Barbossa adı verilen bir tayfa tarafından çıkartılan isyanla birlikte Jack çok sevdiği bu gemiden, ıssız bir adanın yakınlarında atılmıştır. Kaptan Jack Sparrow adadan kurtulmak için türlü yöntemler uygulamış ve sonunda adadan kaçarak büyük bir ün kazanmış, her yerde arkasından türlü hikayeler anlatılmaya başlanmıştır. Ayrıca Jack’in sahip olduğu özel bir pusulası vardır. Bu pusula kuzeyi değil, elinde bulunduğu insanın o anda en çok neyi istediğini göstermektedir. Bu yüzden özelliğini bilmeyen insanlar tarafından bozuk zannedilmektedir. Barbossa ve tayfaların en büyük isyanı da bu pusulanın bozuk olmasından ve Jack’in hiçbir amacı olmadan denizlerde boş boş dolanmasından yakındıkları için ortaya çıkmıştır.

Kaptan Jack Sparrow, karakteri film serisinin en renkli karakteri olması kesinlikle herkes tarafından kabul görmüş bir gerçektir. İlginç saç modeli, sallanarak yürüyüşü, ilginç giyim tarzı ve kendine özgü jest ve mimik hareketleri onu göz önüne çıkaran özelliklerdir. Açgözlü, kurnaz ve iyi bir yalancıdır. Ayrıca çalma eğilimleri de vardır ancak kötü bir karakter değildir. Bu özellikleri ile Jack korsanların hoşa giden yanlarını temsil etmektedir. Özgürlüğüne çok düşkün olmasıyla beraber tehlike anlarında uyguladığı kaçış planlarıyla ustaca kaçmaktadır. Rom içmeyi çok seven Jack’in hayatta vazgeçemediği şeylerden biri rom diğeri de Siyah İnci gemisidir. İsminin başında “Kaptan” kullanılması konusunda da ayrı bir takıntısı vardır. Anı yaşamayı çok sever ve sonrasında olacakları hiç düşünmez. Aklına estiği gibi hareket ediyor gibi görünse de Kaptan Jack’in her durum için mutlaka bir planı bulunmaktadır. Eline geçen imkanları iyi değerlendirmekte ve risk almaktan korkmayan bir kişiliği vardır. Kılıç kullanma ve nişan alma konusunda oldukça ustadır. Mükemmel akrobatik hareketlerle karşısındaki rakibine oldukça zor anlar yaşatır. Çeviktir, bulduğu ortama uyum sağlaması ve gerektiğinde kullanacağı kaçış yollarını bulması da zaman almaz. Zekası ve etkileyici özellikleri ile her durumda haklı çıkması da bir diğer özelliğidir. Kaptan Jack Sparrow’un ilgi çeken özelliklerinin yanı sıra diyaloglarda kullandığı sözler de inanılmaz etkileyicidir.

Bu sözlerden bazıları:

“Bir geminin ihtiyacı sadece yelkenler güverte değildir. Gemi dediğin, Siyah İnci gibi olmalı… Gerçekten özgürlüktü”

“Pusula kuzeyi göstermiyor ama bizde kuzeyi arıyor değiliz.”

“Dünya hala aynı, sadece içindekiler azaldı.”

“Sorunlar çıktı, düşünüldü, halledildi!”

“Bu günü Kaptan Jack Sparrow’u neredeyse yakaladığınız gün olarak anın!”

“Savaşmalıyız kaçmak için!”

“İnanabiliyor musun, bunu bir damla rom içmeden yaptım.”

Hangi taraftasın sorusuna cevabı: “Şu anda mı?”

“Bir düğün mü? Düğünlere bayılırım, sürekli içilir.”

“Harika bir bahçe partisi veriyorum ve sen buna davetli değilsin.”

“Hani bazen yüksek bir yerde durursun da birden içinden aşağıya atlamak gelir ya? O bana olmaz işte!”

Dünyanın Sonu filminde onu kurtarmaya gelen ekibe: “Sizinle neden yola çıkayım ki? Dördünüz beni öldürmeye çalıştı, hatta biriniz başardı!”

“Her hazine altın ve gümüşten ibaret değildir dostum!”

“Hayır, senden bir sahilde elinde hiçbir isim olmaksızın dikilip, kendi gemimle birlikte uzaklaşmamı izlemeni bekliyorum ve sonra sana ismini bağıracağım; Kaptın?”

“Yapılan her işe bir anlam yüklemek gerekmez.”

Korsan kuralı; geride kalan her kimse arkada bırakılır.”

“Hmm… Teslim de olabilirsin.”

Seni aldattığımı nasıl söylersin?! Biliyorum, ama sen nasıl söylersin?”

“Ben asla o kadar sarhoş olmam.”

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir