Kabus Görmenize Neden Olacak Korku Filmleri

Kabus Görmenize Neden Olacak Korku Filmleri

Diziler - Filmler Abdullah Ergün 220 Okunma

Testere filmindeki Jiqsaw’ın hadi oyun başlasın demesinin ardından büyük bir gerilim yaşanır. Hayatta kalma güdüsüyle insanların yaptıkları, seyredenlerin kanını donduruyor diyebilirsiniz. Hatta bu film yüzünden uykunuz kaçıyorsa, aşağıdaki listedeki filmler sizin uykusuzluk yüzünden zombiye dönüşmenizi sağlayabilir. Çünkü bu filmleri seyredenler Testere için ‘piknik havasında’ bir film benzetmesi bile yapabiliyor.


1- Inside – (İçeride)

2007 yılı yapımı olan bu filmde hamile bir kadının trafik kazasında kocasını kaybetmesi ve ardından gizemli bir kadınla tanışması sonrasında başlayan korkunç olaylar ele alınmış.

İnside Film


2- The Descent (Cehenneme Bir Adım)

Filmin konusu 6 macera düşkünü kadının düştüğü tuzağı ele alıyor. Hani o gözlüklü ve şişman karakterin bulunduğu ve yaz kampına giden gençlerin maceralarına benzeyen bir film değil. Seyrederken ne işiniz vardı kadın başınıza macera peşinde koşuyorsunuz diyebilir ama yanlarında olmak istemeyeceğiniz bir filmden bahsediyoruz.

The Descent


3- Hellraiser (Şeytan Pusuda Bekliyor)

1987 yılı yapımı bu film eşini aldatan ve sonradan bir nevi ölerek zombiye dönüşen sevgilisiyle yaşananları konu alıyor. Filmde kokutucu ögelerin yanında midenizin alarm seviyesini yükseltecek sahneler de bulunuyor.

Hellraiser


4- The Woman (Kadın)

Vahşi bir kadın görünce ne yaparsınız? Arkanızı dönüp, hatta kaçarak gitmek yerine bu filmde olduğu gibi onu ehlîleştirmek için yakalarsanız, ailenizi de tehlikeye atmış olursunuz.

The Woman


5- Oldboy (İhtiyar Delikanlı)

Oldukça geniş bir hayran kitlesi bulunan Oldboy’u seyretmeyenler varsa büyük bir kayıp içerisinde olabilirsiniz. Tabi bunun için sağlam hatta çelik gibi sinirlere ve beton gibi bir mideye ihtiyacınız var demektir. 2003 yılı yapımı filmde Oh Dae-Su adlı karakter, 15 yıl sonra özgürlüğüne kavuşur ve kendisini esaret altına alanlardan intikam alacaktır.

Oldboy


6- I Saw The Devil (Şeytanı Gördüm)

Bir tarafında korku ve gerilim diğer tarafında ise bir drama yatıyor. Eğer gizli bir ajansanız, iyi bir eğitim almışsınızdır. Eğer nişanlınız öldürülür ve bu bir seri katil tarafından gerçekleştirilirse, elinize çok koz verilmiştir. Haliyle bu filmdeki gibi intikam da almak isteyebilirsiniz. Öyle sahneler var ki, açıkçası teşbihte hata olmazmış, Şeytan sizi gördüğüne pişman olabilir…

I Saw The Devil


7- American Mary

Eğer üniversiteye gidiyorsanız ve zengin bir ailede yaşamıyorsanız, en azından harçlığınızı çıkartmak için para kazanacak bir şeyler yapmanız gerekir. Ama bazen bizim tıp öğrencisi Mary gibi kolay yoldan para kazanmaya çalışanlar olabilir. Aynı zamanda bu yolda işkencelerle dolu bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

American Mary


8- Re-Animator

1985 yılı için fantastik bir hikâyesi olan bu filmde yine bir tıp öğrencisinin hikâyesi anlatılıyor. Bu sefer öğrencimiz işkence yapmıyor ama bulduğu bir serum ile ölülerin yeniden canlanmasını sağlayabiliyor. Çekildiği yıla göre oldukça iyi efektlerle süslenmiş bu filmi siz yine de tek başınıza seyretmeyin.

Re-Animator


9- Let The Right One In (Gir Kanıma)

Sakın filmin adına, özellikle Türkçesine bakıp Harun Kolçak tadında bir şarkıya benzetmeyin. 2008 yılı yapımı bu filmde 12 yaşında bir çocuğun hikâyesi anlatılıyor. Arkadaşları arasında alay edilen bu çocuk, çevreden gördüğü kötü muameleye karşın sevgiyi ve arkadaşlığı bir kızda bulur. Kız oldukça da güzeldir fakat bu kızda aynı zamanda bir tuhaflık söz konusudur.

Let The Right One In (Gir Kanıma)


10- Audition (Ölüm Provası)

Günümüzde evlendirme programları oldukça popüler. Benzeri bu filmin hikâyesinde yaşanıyor. 1999 yılı yapımı bu filmde kadın kahramanımız gözüktüğü gibi hanım hanımcık birisi değil. Hem de hiç değil…

Audition

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir