Kaç Çeşit Göz Rengi Vardır?

Kaç Çeşit Göz Rengi Vardır?

Genel Kültür Abdullah Ergün 206 Okunma

Bu yazımızda da sizlere kaç çeşit göz rengi vardır konusunda bilgi vermeye gayret edeceğiz. Bildiğiniz üzere, gözler her zaman için en manalı olarak bilinen organlardır. İnsanlar bile bir çok konuyu gözleriyle bile iletişimle birbirine anlatabilmektedir. Bu yüzden de aslında gözler her zaman çok şey ifade etmektedir.

Bu konu ile ilgili olarak öncelikle söylememiz gereken, aslında insanda 7 çeşit göz rengi bulunmasıdır. Gözlerin rengi retina tarafından gözün ön kısmına düşen renkten kaynaklanmaktadır.

Göz renkleri

Mavi göz, açık mavi renkli göz olarak değerlendirilirken, halk arasında bir başka renkli göz olarak konuşulan göz rengi ise, yeşil göz rengi olmaktadır. Aslında ela gözlü insanların da gözleri farklı renkler alabilmektedir. Göz renkleri hakkında şunu da söylemek gerekir ki, tüm gözler elbette renklidir. Bunlardan bir kısmı da koyu renklidir. Siyah ve kahverengi göz renkleri gibi, bunların yanı sıra, bal rengi denilen göz rengi, kahverenginin biraz daha açığı olarak bilinirken, bu rengin de biraz daha açığı ise, amber rengi olarak bilinir. En nadir rastlanan göz rengi için de sizlere gerekli bilgileri verelim. En çok görülen göz renginin kahverengi olmasının yanı sıra, en az rastlanmış olan göz rengi olarak da sizlere yeşil göz rengi bulunmaktadır. Bu verilen rakamlar ve veriler tamamen resmi olarak araştırmalara dayalı olarak verilmiştir. Bu konuda da bilgi sahibi olmanızı dileriz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir