Kan Grubuna Göre Karakter Özellikleri

Kan Grubuna Göre Karakter Özellikleri

Genel Kültür Çağrı Sevgi 109 Okunma

Kan Grubuna Göre Karakter Özellikleri

İnsanların kan grubuna göre karakter özelliklerini öğrenmek için burayı tıklayın!

0 Kan Grubu Karakter

Dayanıklı, özgüveni yüksek ve iyimser niteliklere sahip insanlardır. İçindeki bulundukları ortam onları rahatsız etmez adeta bir bukelumunu andıracak şekilde uyum sağlamasını bilirler. Hayattan zevk almasını bilen insanlardır. Sahip olduklarını en iyi şekilde kullanırlar. Hayatı fazla ciddiye almak yerini hayatı bir melodi tarzında yaşarlar.

Modayı ve zamanın getirdiği değişiklikleri kabul eder ve onları yaşamlarına yansıtırlar. İnsanlarla iletişim kurmada çok başarılıdırlar. İlişkilerinde olumlu tavır izlerler. Amaçlarına ulaşmak için çok fazla çaba göstermeden ulaşmada başarı sergilerler. Sağlıklı bir bünyeye sahip olan bu karakter sivri ve uç fikirlere eğilim göstermekten uzak durur. Liderlik vasfını taşırlar.

A Kan Grubu Karakter

Kırsal yaşamın gerginlikleriyle baş edebilmek yaşama dahil olan bu karakter uyumlu bir yaratılışa sahiptir. Öyle ki bu karakterin psikolojik özelliklerinden bazıları kalabalık çevrelerde yaşanılan kitlesel ihtiyaçlara katlanır. Kuvvetli hislere sahiptirler. Araştırma yapmaktan çok hoşlanırlar.

Dış dünyada yaşanılan bütün değişikliklere duyarlı bir yapıları vardır. Bu duyarlılık aşırı seyrettiği için çevresinde çatışma içerisine giren bu karakter yaşanılanlardan dolayı içine kapanabilir. Çevresinde yaşanılan olaylara dayanma gösteremediği durumda kısaca uyumda zorluk çektiğinde bu durumu belli etmelerinden dolayı acınası duruma düşebilirler. Paylaşmayı seven insanlardır.

Kendilerine ait eşyalarını sevdikleri paylaşmayı seven bu karakter paylaşmaktan asla kaçınmaz. Problemlerini içlerinde yaşarlar ve bunu paylaşmaktan pek hoşlanmazlar. Depresyona girmeye en eğilim gösteren karakterdir. Kana göre karakter özelliği taşıyan bu grubun diğer bir özelliği ise en az grip olan insanlardan oluşmasıdır.

B Kan Grubu Karakter

B grupları ile A grupları karşılaştırıldıklarında konfor ve düzen sahibi olmadıkları görülür. B grubu 0 kan grubundaki insanlara oranla çok daha az kararlılık özelliği gösterirler. Biyolojik açıdan değerlendirildiğinde diğer kan gruplarına göre daha uyumlu oldukları söylenebilir. Akılcı davranışlara sahiptirler. Sistemli yaşamaktan hoşlanırlar.

İradeli yaşamayı severler. Başkalarının fikirlerini çok da önemseyen insanlar olmayıp kendi fikirleri doğrultusunda kararlar alıp bu kararları uygulama yoluna giderler. Egemen güç olmayı sevdikleri gibi insanları yönetmekten de hoşlanırlar. Sert mizaca sahip olan bu karakter grubunun insanları genellikle uzmanlık, danışmanlık, askerlik veya yöneticilik işlerinde başarılı olurlar. Empati yapabilen insanlardır.

AB Kan Grubu Karakter

AB kan grubu özelliklerinin kan grubu karakter analizinde A kan grubu ile B kan grubunun birleşmesinden oluştuğunu gösterir. Bu olay AB kan grubunun diğer kan gruplarından parçalar halinde karakteristik özellikleri aldığını gösterir. Kaprisli, kararsız ve tutarsız davranışlar gösteren bu karakter güçlü bir disiplinle karşılaşınca bocalayan tavırlarından sıyrılırlar.

Çevrelerine önem verirler. Mantıklı düşünme yeteneğine sahiptirler. Sosyal tutumdan haberdar olup bu tutumu önemseyen yapıları vardır. Detaylarla ilgilenen yapıları yoktur. İlginçlikleri yönünden en çekici kan grubu insanlarıdır. Bu grubun insanları dünyada az sayıda bulunur. Her yüz kişiden 3’ünün kan grubu AB olarak analiz edilmiştir. Dünya nüfusu ile karşılaştırıldığında dünyada nüfusunun yüzde üçünü oluştururlar.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir