Kansere Fayda Sağlayan B17 Vitamini Hangi Gıdalarda Bulunur?

Kansere Fayda Sağlayan B17 Vitamini Hangi Gıdalarda Bulunur?

Sağlık - Güzellik Abdullah Ergün 107 Okunma

Kansere Fayda Sağlayan B17 Vitamini Hangi Gıdalarda Bulunur?

Özellikle tüketeceğiniz gıdalar ve besin kaynakları içerisinde bulunan B17 vitamini kansere karşı vücudunuzun daha dirençli hale gelmesini sağlayabilir. Bu nedenle özellikle B17 vitamini tüketmek isteyenler hangi gıdaları tercih etmelidir? Sorusunun cevabı yazımız içerisinde sizlere sunulmaktadır. Kansere karşı hücrelerinizin korunmasını sağlamak amacıyla tüketeceğiniz B17 vitaminini farklı gıdalarda bulabilirsiniz.

Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu pek çok farklı vitamini özellikle hastalıklara karşı vücudumuzun daha dirençli hale gelmesini ve korunmasını sağlamaktadır. Bu nedenle doğru tüketimi ile vücudunuzun daha sağlıklı olmasını sağlayabilir ve ortaya çıkabilecek hastalıklara karşı bağışıklık sisteminizi daha güçlü hale getirebilirsiniz. Kanser konusunda riski azaltmak isteyenlerin tercih edebileceği vitaminler arasında yer alan B17 vitamini pek çok farklı besin de bulunmaktadır.

B17 Vitamini Hangi Besinlerde Bulunuyor?

Kansere karşı daha dirençli olmak isteyenler için B17 vitamini etkisi oldukça fazladır. Bu nedenle vücudunuzu korumak istediğinizde vitamini tüketmeniz daha sağlıklı olmanızı ve hücrelerinizin kansere karşı korunmasını sağlayacaktır. Bir de minicik etmek isteyenlerin tercih edebileceği besinler şunlardır.

Yaban mersini, kızılcık, böğürtlen, kiraz, üzüm, Bektaşi üzümü, dut, mürver, dut, çilek, ahududu, kaju, ayva, acıbadem, okaliptüs yaprağı, ıspanak, altı patates, tere, bambu yaprağı, pancar, siyah fasulye, bezelye, nohut, börülce, limon fasulyesi olarak açıklanabilir. Bu nedenle vitamini tüketmek isteyenlerin yukarıda yer alan birbirinden farklı besinler arasından tercihlerini yaparak bol miktarda tüketmeleri etkili olmaktadır.

Çekirdeğinde B17 Vitamini Olan Besinler

Vitamin yalnızca besinlerin içerisinde değil aynı zamanda çekirdeklerinde de bulunmaktadır. Bu nedenle vitamini daha fazla tüketmek isteyenler besinlerin yanı sıra çekirdeklerini de tüketerek bu şekilde istedikleri etkiyi elde edebilirler. Özellikle belirlenmiş olan belli başlı besinler içerisinde bulunan çekirdekler çoğu zaman vitamin açısından daha yoğun olduğundan farklı şekillerde tüketilmesi mümkündür.

Vücudunu kansere karşı B17 vitamini ile korumak isteyenler bu durumda aşağıda yer alan besinler arasından tercih yaparak çekirdeklerini tüketebilirler.

  • Kayısı çekirdeği,
  • Elma çekirdeği,
  • Kiraz çekirdeği,
  • Darı,
  • Keten tohumu,
  • Şeftali çekirdeği,
  • Nektarın çekirdeği,
  • Armut çekirdeği,
  • Kabak çekirdeği,
  • Erik çekirdeği

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir