Kaynak Gözü Almasına Ne İyi Gelir (Anında Etki Eden Yöntemler)

Kaynak Gözü Almasına Ne İyi Gelir (Anında Etki Eden Yöntemler)

Sağlık - Güzellik Abdullah Ergün 15.959 Okunma

Kaynak Alan Göz Tedavisi

Kaynak, hayatın neredeyse her alanında olan ve birçok kişi tarafından sıklıkla maruz kalınan bir durumdur. Günümüzde bu nedenle kaynak alan göz alması gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu durumun çözümü adına birçok seçenek bulunmaktadır. Bu sayede kaynak alan gözünüz normalden daha iyi bir şekilde tedavi edilmektedir ve bunun yanı sıra daha az yanmaktadır. Gözde oluşan kızarıklık kötü bir görüntüye neden olacağı gibi bunun yanı sıra gözünüzün almasına da neden olmaktadır. Ağrılar ve göz yanmaları kişiyi fazlasıyla rahatsız edebilmektedir. Çeşitli çözümler, göz ağrılarına, göz yanmalarına ve göz sorunlarına büyük ölçüde iyi gelecektir, en azından iyileşme sürecinizin daha hızlı gelişmesine olanak tanıyacaktır.

Kaynak Göz Almasına Ne İyi Gelir?

Kaynak Alan Göze Buz Tedavisi

Gözün aşırı derece kaynağa maruz kalması ve bu durumdan fazlasıyla etkilenmesiyle sebebiyle öncelikle gözde aşırı derece ağrı ve iltihaplanma görülmektedir. Bu iltihabın giderilmesi adına ise buz küpü tedavisi oldukça ideal bir çözüm olacaktır. Öte yandan kaynak göz almasına ne iyi gelir? sorusunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. 10 dakika aralıklarla 5 dakika gözü dinlendirerek, buzu gözünüze uygulamanız, kaynak alan göze iyi gelecektir.

Kaynak Alan Göze Patates

Gözünüzün kaynak yüzünden alması ya da ağrıması durumunda gözünüze patates uygulamanız size yardımcı olacaktır. Patatesi belirli aralıkla gözünüze uygulamanız kaynak nedeniyle oluşan ağrıyı büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Kaynak Alan Göze Poşet Çay

Bilindiği üzere her yerde bulunabilecek olan poşet çaylarda antioksidan fazlasıyla bulunmaktadır. Bu nedenle kaynak alan gözlerin tedavisi konusunda poşet çay büyük ölçüde faydalı olacaktır. Gözün ağrılarını alarak, yüksek ölçüde iltihaplanması gibi durumlarda göze rahatlık sağlayacaktır. Öncelikle sıcak bir suya iki poşet çayı bırakmanız, 5 dakika kadar demlenmesini beklemeniz ve bunun ardından ise sudan alıp iyice süzerek, sonrasında buzluğa koymalı ve buzlukta da yarım saat kadar bekletmelisiniz. Ardından çıkarıp yüzünüze uygulayarak, göz ağrısı sorunundan büyük ölçüde kurtulabilirsiniz.

Kaynak Alan Göze Salatalık

Günümüzde salatalık bitkisel özleri nedeniyle her alanda kullanılan bir sebzedir. Bu nedenle kaynak alan göz tedavisi konusunda salatalık büyük bir önem taşımaktadır. Gözünüz için salatalığı dilimlemeli ve ardından gözünüze belirli aralıklarla uygulamalısınız. Ardından gözünüzün ağrısı büyük ölçüde dinecektir.

Kaynak Alan Göze Süt

Süt her türlü durumda büyük bir kurtarıcı niteliği taşımaktadır. Bu nedenle kaynak alan göz tedavisinde de kullanılabilecek bir üründür. Öncelikle sütü kaynatmalı ve ardından oda sıcaklığına inmesini beklemelisiniz. Sonrasında ise bir pamuğu süte batırarak gözünüze uygulamalısınız. Bu durum göze oldukça iyi gelecektir.

Kaynak Alan Göze Gül Suyu

Gül suyu kaynak nedeniyle olumsuz etkilenen gözlerin sorunlarını giderecek bir maddedir. Bu nedenle pamuğu gül suyuna batırdıktan sonra gözünüze uygulayarak, ağrısının hafiflemesine yardımcı olabilirsiniz.

Kaynak Alan Göze Yoğurt

Kaynak nedeniyle ağrıyan gözünüzün ikisine birden bir kaşık kadar yoğurt uygulaması yapıp ardından yarım saat kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkamanız bu duruma oldukça iyi gelecek bir çözümdür

Kaynak Göze Neden Kötü Etki Eder?

Kaynak alan göz birçok olumsuz duruma maruz kalmaktadır. Özellikle korumasız yapılan kaynaklar, gözün büyük düşmanıdır. Kaynak yapılırken ortaya çıkan yoğun ışık, gözün koruyucu tabakasına zarar verir. Öte yandan gözün kaynak alması durumunun dışında kaynak dumanından kötü etkilenmesi gibi bir durumda söz konusu olmaktadır. Gözü kaynak alan ve kaynak dumanına maruz kalan bir kişi bu durumdan ancak 24 saat sonra normale dönebilmektedir.

Bu sene yeni açılan üniversiteleri biliyormusunuz ?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

“Kaynak Gözü Almasına Ne İyi Gelir (Anında Etki Eden Yöntemler)” üzerine 24 yorum

 1. Bu tür yöntemleri bilmeyenler için gerçekten önemli bir paylaşım olmuş.Benimde başıma aynı durum geldi ve buz yöntemiyle gözüme pansuman yaptım ve faydasını da gördüm.
  Böyle faydası olan paylaşım için teşekkürler

 2. Küçükken kaynakçılık işi yaptım. Tanker kaynağıydı ve bilenler bilir. Kaynak yaptıktan sonra insanın gözleri yıldırım çarpmış gibi olur beyaz görür her yeri, birde gözdeki kızarıklar da bu hassas organın tedavisinde zor bir aşamadır. Bilgilendirme için listever sitesine teşekkür ediyorum.

 3. Dün akşam denedim ilk başta inanmamıştım ama birazda olsa etkisini gördüm bir süre deneyeceğim bu bilgi için sizlere teşekkür ediyorum.

 4. Çalıştığım sektörden dolayı bir çok kişinin bu sorunu yaşadığını kendi gözlerimle gördüm. Bugün ben de bu sorunu yaşadım ve hemen nasıl kurtulacağımı araştırmaya başladım. Yazınızı çok beğendim yöntemleri hemen denemek istiyorum.

 5. Bu yöntemleri bilmeyenler için gerçekten önemli bir paylaşım olmuş.Benimde başıma aynı durum geldi ve buz yöntemiyle gözüme pansuman yaptım ve faydasını da gördüm.
  Paylaşım için teşekkürler.

 6. Faydalı bir makale olmuş teşekkürler. Kaynak yaparken gözümü kaynak almaması için dikkat edeceğim.

 7. Bugün başıma geldi. Birçok araştırma yaptım. Neredeyse hepsi kısıtlı bilgi içermekteydi. Neyseki bu içeriğe ulaştım. Faydasını gördüm. İçerik için teşekkür ederim.

 8. Demir dograma ustası olarak genellikle bizim başımıza cok gelmiştir. Eskiden bazı damlalar vardı hemen etki gösteriyordu şuan visine veriyorlar 5 dk sonra yine aglamaya başlıyorsunuz 🙂 en güzeli patatesdir.

 9. Dün akşam başıma geldi. İlk başta önemsemedim fakat bugün gözümde bir leke olduğunu farkederek araştırmaya koyuldum. Tavsiyeler için teşekkürler. İhmale gelmiyor bu tür konular.

 10. Bir çok sitede konuyla alakalı bilgiler okudum, hepsi çok kısıtlıydı. Bu detaylı açıklama yazı için emeği geçenlere teşekkür ederim.

 11. Faydalı paylaşımınız için teşekkürler. Küçük bir dikkatsizlikle birleşen talihsizliğim sonucu gözümü kaynak almasıyla beraber sitenizde buldum kendimi. Tabi sadece kendimi değil gözümün derdine devayı da böylece sitenizde bulmuş oldum. En pratiği salatalık olduğundan onu tercih ettim ve işe yaradı. Çok teşekkürler tekrardan.

 12. Kaynak işi için harika bir yazı olmuş, gözümüzü işimiz gereği çok kaynak alıyor. Faydalı yazınız için teşekkürler Başarılar dilerim.

 13. Bir demir metalci olarak soylemek gerekirse hiç bir şey iyi gelmez akışına bırakacaksın bir gün sonra geçer. Ama ağrısı çok kötüdür.

 14. Faydalı bir yazı olmuş gerçekten sıkılmadan sonuna kadar okudum. Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 15. Gerçekten zor bir iş. Bizler güneşli havada dışarıda güneşe bakamazken bu işi yapan emekçi arkadaşlar nasıl dayanıyor gerçekten zor. Allah yardımcıları olsun.

 16. bir yakınımdaki bulunan bu rahatsızlığı sayenizde çare olabildik sanırım. emeğiniz için teşekkür ederiz.

 17. İş güvenliği önemlidir bilgi için teşekkürler, gözü kaynak alması hakkında detaylı yazı yazmışsın fakat tedavi ile ilgili daha çok bilgi verilebilirdi. şu an bu konuyla ilgili en çok bilgiyi ise burada buldum teşekkürler

 18. merhabalar.
  paylaşmış olduğunuz bu konu benim için bir dönüm noktası oldu bu paylaşımlnızdan ötürü size çok teşekkür ediyorum. Herkeze tavsiye edeceğim.

 19. gözü kaynak alması hakkında detaylı yazı yazmıssın fakat tedavi ile ilgili daha çok bilgi verilebilirdi. şu an bu konuyla ilgili en çok bilgiyi ise burada buldum teşekkürler

 20. Faydalı yazı teşekkürler, ben yumurta akını damlattım gözüme ağrıyı aldı. Gece rahat uyudum ve sabaha birşeyim kalmadı. Sizede tavsiye ederim.

 21. Yazınızın faydasını gördüm.Kısa sürede kaynak alan gözün tedavisi doktorlarında tavsiyeleri ile çözüldü.Yardımlarınız için teşekkür ederiz.

 22. Çok yararlı bir yazı olmuş benimde gözümü kaynak almıştı salatalık ve poşet çay ile bu işi çözdüm yazılarınızda ki yöntemler kesinlikle işe yaramaktadır.Sitenizi yakından takip ediyorum.Başarılar diler,Teşekkür ederim

 23. Çok güzel bir paylaşım teşekkürler.
  Patates gerçekten de etkili bir yöntem. Ancak süt, enfeksiyon riski oluşturabileceği için öncelikle tercih edilmemeli bence. Ayrıca gül suyu kullanırken, ürünün içindekiler kısmına dikkat edilmeli : %100 gül suyu yazan ürünler kullanılmalı. Çünkü piyasada gül suyu diye satılan ürünlerin çoğu gül aroması ve sudan oluşuyor.

  Unutulmaması gereken ise, gerekli iş güvenliği önlemlerini alıp bu gibi durumların oluşmasına hiç ihtimal vermemek.
  Tekrar teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir