Kekkei Genkai Nedir?

Kekkei Genkai Nedir?

Sağlık - Güzellik erkut 63 Okunma

Kan bağı ile geçen ve kişilere özel teknikler olarak bilinen Kekkei Genkai genetik olarak kan bağı ile sınırlandırılmıştır. Bu nedenle herkes tarafından kullanılamaz. Kullanılan bu teknikler özellikle bir başkası tarafından kullanılamaz veya kopyalanamaz. Türün gelişmiş haline de Kekkei Tota adı verilmektedir.

Birden fazla çakranın birleştirilmesi ile oluşturulmuş olan teknikler Kekkei genkai’dir. Su ve toprak yapısına sahip olan çakranın farklı olması gibi özellikle su ve toprağın birleştirilmesi ile ortaya çıkan çakra farklıdır.

Hashirama Senju su ve toprağa birleştirerek mokuton oluşturma tekniğine sahiptir. Özellikle bu tekniği kullananlar tarafından genetik yapının başka birine aktarılması durumunda kişinin hayatta kalması tekneye kullanabileceğinin mümkün olduğunu göstermektedir.

Elementsel olmayanları da mevcuttur. Dojutsu göz tekniği olarak adlandırılmaktadır. Bunlar da birer Kekkei genkai’dir. Özellikle göz nakli yapılması durumunda göz teknikleri bir başka kişiye aktarılması mümkündür. Bu nedenle nakil yapılması durumunda gözde ekmekleri nakil yapılan kişi tarafından kullanılabilir. Anime de teknikleri farklı birine aktarmak istediklerinde farklı yöntemleri kullanmak mümkündür. Kan bağı ile geçtiğinden özellikle bu konuda farklı seçenekler kullanılmaktadır.

Kekkei Genkai İçin Bazı Örnekler

Farklı elementleri kullanabilme özelliğine sahip Kekkei Genkai örnekleri bulunmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi almak isteyenler için aşağıda yer alan birbirinden farklı elementler üzerinde sahip oldukları kontrol etme teknikleri ile özel güçlere sahip seçenekler bulunmaktadır. Anime seyretmeyi sevenler pek çok farklı karakterin sahip olduğu teknikler konusunda daha detaylı bilgi alabilirler.

  1. Byakugan: Göz tekniği ile kullanılabilen örneklerden biridir. Anime de kullanılan tekniklerden biri olarak bilinmektedir.
  2. Jinton: toprak, hava ve su elementlerini birleştirerek oluşturmuş olduğu Jutsu ile örnekler arasında yer almaktadır.
  3. Bakuton: toprak ve elektrik elementlerini birleştirerek oluşturduğu tekniği kullanmaktadır. Topraktaki kili yiyerek bu yeteceğini kullanan Deidara anime de yer alan karakterlerden biridir.
  4. Jiton: Hava ve Yıldırım elementlerini birlikte kullanılarak oluşturulan jutsudur. Anime de bu tekniği kum köyü kageleri kullanıyor.
  5. Shakuton: Kekkei Genkai olarak ateş ve toprak elementinin kullanmaktadır. Anime de bu tekniği Pakura kullanılıyor. Düşmanlarının sıcaklık noktalarında ayarlama yapmak için kullanmış olduğu bir tekniktir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir