Kimyasal Risklere Nasıl Önlem Alınır Ne yapılmalıdır.

Kimyasal Risklere Nasıl Önlem Alınır Ne yapılmalıdır.

Sağlık - Güzellik erkut 61 Okunma

Günümüz teknoloji çağında üretimin artmış olması kaçılmaz bir sonuçtur. Bu sonucun doğurduğu başka durumlarda söz konusudur. Bu da kimyasal risklerdir. Bu yazımızda sizlere işyerleri için kimyasal risklere alınabilecek önlemleri anlatacağız. Bahsedeceğimiz önlemler tabi ki de alınması gerekebilecek bazı örneklerdir. Başka önlemler alınması gerektiği durumları da sizlerin tespit etmesi ve bu önlemleri alması gereklidir. İş yerimizde bulunan bazı tehlikeli bölgelere çalışanların girmesine engel olmamız gerekir. Ayrıca Tehlikeli kimyasal maddelerin kullanıldığı bölgenin diğer bölgelerden ayırmak gerekmektedir. İş yerinde ki havalandırma sisteminin iyi çalıştığına ve yeterli olduğuna dikkat etmek gereklidir. Teknik süreç değişikliğine önem verilmelidir.

İşyerinin tuvaleti, banyosu, mutfağı ve yemekhanesi oldukça büyük bir önem verilerek sağlığa uygun olması sağlanmalıdır. İş yerinde kullanılması gereken ekipmanların kaliteli ve uygun olmasına dikkat edilmeli ve temin edilmedir. Bu kimyasal maddelere temasın azaltılması hatta hiç olmaması için uygun bir çalışma ortamının sağlanması ve organize edilmesi gerekmektedir. Yangın çıkışını önleme gerekliliklerini yerine getirilmesi gerekir.

Kimyasal maddelerin patlamalarını önleme çalışmalarının yapılması gerekir. Kişisel koruyucu ve donanımlarının kaliteli ve uygun olması gerekir ve bunların temin edilmesi çok önemlidir. Güvenlik duşlarının ve göz duşlarının alınacak ortamların oluşturulması ve buralarında sağlıklı olması gerekir. Bu kimyasal riskin olduğu bölgelerde çalışanlara özel bir eğitim verilmelidir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir