”Kızlar Soruyor” dan Beyin Yakan 19 Soru

”Kızlar Soruyor” dan Beyin Yakan 19 Soru

List Abdullah Ergün 474 Okunma

Kızlarsoruyor.com sitesini hepiniz biliyorsunuz. İşte o sitede neler dönüyor gelin bir göz atalım. Karşınızda kızlar soruyor sitesinde sorulmuş beyin yakan 19 soru.

 1. Çocuk Beni Elleyip Sonrada Evleneceğiz Diyor

Böyle bir duruma fırsat vermişsen öncelikle kendine dönüp bakmalısın. Demek ki boşluğundan yararlanmış. Tabi aranızda  sevgi bağı var ise bunu tartarak neticesine karar vermelisin. Yani başkalarının ayrıl ondan demesi yada ayrılma demesi seni yönlendirmemeli sen kendini yönlendirmelisin ve ilişkinizde söz sahibi olabilmelisin.

Genç yaşlarda bu gibi olaylar insana çekici gelebilir fakat bizim toplumumuzda tabiri caizse ayıya dayı demek gibi bir deyim kullanılır. İlişkinizin gidişatı bu yönde mi yoksa karşı cins sana değer veriyor mu bunu ölçmen lazım. Ha birde Türk toplumu demişken ilerde üzülmemen için kendine sahip çıkmasını bilmelisin! Gerisi sana kalmış!

 1. Ayna Ayna Söyle Bana

Kalbini kırmadan nasıl ayrılmam gerekir? Dediğine göre demek ki bu çocukla bir geçmişin var. İlk başta hangi amaçla bu ilişkiye başladın ve şimdi neden ayrılmak istiyorsun? Karşı cinsin seni kendinden soğutacak bir şey mi yaptı? Veya sen sadece takılmak gün geçsin eğlence olsun diye mi bu yola girdin?

Bence bunları sorgulamalısın kendinde. Neden diyebilirsin sanane diyebilirsin elbette anlarım ama eğer kadın erkek ilişkisini alaya alır ve insanlarla oynayıp sonra sıkıldım artık onu istemiyorum başka aşklara açılmak istiyorum dersen düşünmesi bile kötü haberlerde onca kadına şiddet ve daha kötülerini görüyoruz.

Bu nedenle basına kötü bir şey gelmeden kendi kendini korumayı nefsine sahip çıkarak öğrenmelisin. Kırmadan ayrılma konusuna gelince karşı cinsin sevmediği ve nefret ettiği şeyleri sergilemen lazım tabii sen özünde onun sevmediği bir bayanmışsın imajı vererek!

 1. Bir Kilim Dokudu Sevdiğine

Ördüğün yarım atkıyı şok gitsin. Orup bitirip tamamlayıp bunu senin için örüyordum ama değmezmişsin gibi imalarla kafanı doldurmaktansa ipinden de kurtul gitsin göz görmez ise gönül katlanır hesabı bir nevi. Atkıyı bitirmiş olsan bakıp bakıp karalar bağlayacaksın. Boşver sen daha değerlisin bu hayatta o sana değer vermemiş kendi yansın haline. Sen ona emek emek atkı örüyorsun o seni aldatıyor.

Hem sana bir tavsiye daha vereyim mi? Bende portre yapıyorum canım sıkıldığı zamanlarda ve birgün sevdiğim bir insanın ama gerçekten sevdiğim ve beni gerçekten seven bir insanın portresini yapmak istiyorum. Daha doğrusu uzun zamandan beri bunu istiyorum şu ana kadar bir defa biri için portresini yapmayı ve ona hediye etmeyi düşünmüştüm ama senin hesap o da beni aldattı ve vazgeçtim. Şimdi ise yalnızca oğlumun portresini yapmayı düşünüyorum. Çünkü o beni koşulsuz seviyor ben de onu!

 1. Kafamda Deli Sorular

Doğrusu bu soruya gülmeden edemedim. Ne yazık ki bebek yaparken cinsiyet belirleme imkanın yok zaten o iş ilkel yaşamdan kalan tek yöntemle yapılan bir iş o nedenle bebeğinin cinsiyetini belirlemede seçim şansın yok. Hala ülkemizde gerçekten böyle düşünenlerin olması beni şaşırttı doğrusu. Sonuçta herşey ortaya açık hala ilkel mantık mı yatıyor bizim aklımızda?  Bazı şeyler araştırılmadan da bilinebilir.

 1. Pazardan Al Ne Farkı Var Ki?

İlk bakışta pek anlaşılacağını zannetmiyorum. Bence paranı riske etme madem orijinal almaya niyetlisin yeri yurdu belli yerden al daha iyi. Sonradan pişman olacağına baştan önlem almak daha avantajlı diye düşünüyorum. Yine de senin bileceğin iş. Ben kendimden örnek vermek istiyorum. Ben pazardan böyle bir ayakkabı aldım. Tabii benim ki topukluydu. Aldığıma bin pişman oldum. Yürüyemedim ayaklarım şişti verdiğim paraya da yazık oldu. Ayakkabılar çöpe gitti. Tabii paramda! Kolay kazanılmıyor para almışken iyisini almak lazım uzun süre kullanmak için.

 1. Başarısı Daim Olsun İsteyen Model

Uzun çabalar sonucu bunu başardım derken sen sanırım bir bayansın. Ayakta işemek ne kadınlar ne de erkekler için sağlıklı değil. Neden biliyor musun? Mutlaka bu işin sonucunda bedeninin çeşitleri yerleri ıslanacak ve bakteri üremeye başlayacak. Neden bakteri üreyecek peki? Uzun çabalar sonucunda bunu başardığına göre demek ki işin kolayına kaçmayı seviyorsun. E öyleyse bedeninin çeşitli yerleri ıslanınca da banyoya girip yıkama ihtiyacı hissetmeyeceksin o zamanda bedeninde kalan idrarın baktei yapması hatta koku yapması kaçınılmaz olacak. Sosyal alanda bu kokudan rahatsız olmayacak mısın?

 1. Erkekleri köle olarak görüyorum…

Bu normal mi diye sorduğuna göre hissettiklerinin normal olmadığı hakkında endişen var demek ki. Ama en azından bu konuda endişelenmen iyi bir şey. Öncelikle seni böyle düşünmeye iten ne? Bu tür insanların çocukluğunda erkeklerle ilgili kötü bir deneyimi olmuş olabilir yada herhangi bir yaşta erkeklere karşı nefret duymaya başlamışsın.

Yani ya küçüklükten geliyor bu hislerin yada sonradan sahip olduğun hisler. Ama buna dikkat etmen lazım. Bu durum ciddi önemsemen lazım. Bir psikolog ile konuşmanı tavsiye ederim. Özellikle bir ilişkin var ise veya evlenmeyi düşünüyorsan ve bir gün bu durumunu düzeltmeden evlenirsen emin ol bu şekilde ilişkini sağlıklı yürütemezsin.

Sonra topluma mutsuz ve canı çocuklar yetişmesine sebep olabilir ve başkalarının da canının yanmasına neden olabilirsin. Belki şimdi sana basit gibi görünür ama tedavi edilmeeyn hastalıklar zamanla nasıl ilerliyor başka başka hasatlıkları ortaya çıkartıyor ise bu durum da tedavi edilmez ise istenilmeyen sonuçlara sebep olabilir.

 1. O zaman hamile kalmıyacaktın.

Altı aylık hamile iken bende doğumdan çok korkuyordum. Hatta seninle bir anımı paylaşayım. Ben hamileliğimin 32. Haftasına kadar çalıştım hamile kaldığımda az olmuştu ise başlayalı. Her neyse bir gün ise gidiyorum. Otobüs tıklım tıklım dolu bana oturcak yer yok tabi ben o ara dalmışım nasıl doğum yaparım korkusu aklıma öyle işlemiş ki tüm bedeni sarmış tabi birde sabah saatleri aç karnına falan basım dönmeye başladı gözlerim karardı heme n indim otobüsten doğru evin yolunu tuttum rapor aldım birkaç gün ise gitmedim.

Altı aylık, yedi aylık , sekiz aylık derken geldi çattı dokuzuncu ay zaten o ayda hep tetikte oluyorsun. Bedenin iyice ağırlaşıyor. Elbette korkularında artıyor ama birde şöyle bir yanı artık bedenin iyice yorulduğu için biran önce doğum yapmak istiyorsun. Aslında korkulacak bir şey yok canını yakan sadece doğum sancıları doğum anında korkulacak hiçbir şey yok hissetmiyorsun bile bebeğin kafası rahimden dışarı oiktıktan sonra gerisi sabun gibi kayıveriyor ve bütün ağrın sancın şikayetlerin anında son buluyor. Ben de normal doğum yaptım ve bundan hiç şikayet etmedim.

Kesinlikle gerek olmadıktan sonra sezeryanlı doğumu önermem. Ben bile korkmama rağmen hep normal doğum istedim. Benimle aynı serviste yatan yeni doğum yapmış bir anne vardı. Kendisi sezeryanlı doğum yapmış ve 8 saat boyunca ne bir şey yedi kadın ne de ayağa kalkabildi. O yüzden normal doğum en güzeli! Sen düzenli olarak egzersiz yap bak göreceksin nasıl kolay doğum yaptığını!

 1. Olaylar Olaylar…

Tabi böyle bir durum karşısında insan ne diyeceğini bilemiyorum. Öncelikle inşallah daim olur mutluluğun. Ben şöyle bir olaydan bahsetmek istiyorum. Bilirsin belki TV kanallarında hocalara sorular soruyorlar. Tıpkı senin durum gibi bir bayan halini arzetti. Ve hoca dedi ki ( şimdi isim vermeyim ) sen yaptığından pişman iseniz ve bu durumu bir daha tekrarlamayacaksan evliliğini bozmana gerek yok gibisinden konuştu. Şimdi insanların yönlendirmesi ile bebeğe kıymak evliliği bozmak doğru olmaz. Sonuçta sen bu hayati yaşıyorsun. O yüzden her zaman son kararı veren şen olacaksın. Hayatının gidişatına karar vermen daha iyi olur. Ama yinede sana bir tavisyede bulunmak istiyorum bir bayan olarak ayaklarının üzerinde durmanı tavsiye ederim. Çünkü bazen hayatın ne getireceği belli olmuyor. Yani çalışmasan ve ev hanımı olmak istesen bile geçerli bir meslek edinmeni kesinlikle tavsiye ederim. Bu tavsiyeler bebeği ile yalnız bırakılmış ve eşi tarafından dolandırılmış bir anneden!

 1. Bence matkap ile delsen daha sağlıklı olur.

Hiç sanmıyorum. Neden kendinle mutlu olmasını bilmiyorsunda gamzem çıksın diye uğraşıyorsun. Çok gereksiz ve etkisi olmayacak bir iş yaptığını kesinlikle üzerine bastırarak söylüyorum. Bende isterdim gamzem olmasını ama olmadı ben de bunun yerine cildime önem verip güzelliğimi bu şekilde korumayı amaç edindim. Türlü türlü doğal cilt maskeleri yaptım, doğal nemlendiriciler kullandım falan. Hatta birgün bir mağazada ise girdim. Gelen müşteriler  yüzümü o kadar çok beğeniyorlardı ki bana neden yüz mankenliği yapmıyorsun diyorlardı ve çalıştığım alan kozmetik reyonuydu. Ben tercih ettiğim tüm cilt bakımlarını kendimi referans göstererek sattım. Yani demek istediğim cilt bakımına önem ver daha güzel görün.

 1. Bekarlık sultanlıktır diye boşuna dememişler.

Benim tepkim ayrılmak değil onun hislerini takip etmek olurdu. Sevgililer günü yılda bir defa gelen bir gün ve paran yoksa bile mutlaka bir şekilde değerlendirilmesi gerekn bir gün demek ki karşıda ki insan beni bu kadar değerli görmüyor diye düşünürüm. Tepki göstereceğimi sanmıyorum ama aldığım hediyeyi de vererek ve üstüne bir de güzel bir gün organize ederek ona o günü en güzel haliyle yaşatırdım. Belki sözlerimden ve tepkimden ziyade yaptıklarım daha iyi aklında kalır ve bir daha ki sefere o da güzel hediye alır ve organizasyon yapar.

 1. Kafamda deli sorular…

Sende git onun yanına bütün çayı iç. Ciddiyim. İnsanda biraz utanma olur hiç yoktan bir çaydanlık al da arkadaşında çay içsin dimi. Çok ayıp bu yaptığı. Zaten bu tür insanlar kaba saba insanlar ölüyorlar. Karşısında ki insanın ne düşündüğünü ne hissettiğini önemsemiyorlar. Mesele sadece bir bardak çay değil. Karşında ki insana her zaman değer vermek. En azından güzel sözlerde bulunmak gerekir. Mesela ‘’ sende içemedin çayını ama beni de arkadaşlar çağırdı, çay partisi sürpriz oldu şimdi senden de uzakta hiç olmadı böyle ama onları da kıramadım vs. ‘’ Hiç yoktan insanın kalbi yumuşar biraz da olsa dımı. Amaç malzeme değil değer vermektir ve bunu göstermektir.

 1. Kaynanasını evden atmak isteyen hanım kızımız

Niye ki bu kadın sana ne yaptı bu kadar? Yalancının mumu yatsıya kadar atasözünü unutmuşsun sen anlaşılan. Birgün olur iftiralar dile gelir söz olur kendini itiraf eder. Sonunda da hasret kalırsın bazı şeylere. Ne kadar nefret edersen et ama kimseye iftira atma. Eğer özünde böyle bir insansan zaten yaptığın bu yanlışlarla bir yerde pot kırarsın. Hem madem ayrı yaşamak istiyorsun kocanın aklına girsene. Ne diye iftira ile uğraşıyorsun. Kocanın dilinden konuş hemen açma konuyu ona jestler yap bir şeyler yap kocana sevdir kendini yaptır istediğini.

 1. Nefes Alsın Yeter Panpa

Çok garip ama araştırmalarıma göre kediler insanlara aşık oluyormuş. Özellikle karşı cinse rahat vermemeler gibi durumlar ortaya çıkabiliyormuş. Hatta arkasını dönüp aşık olduğu insana sürtünebiliyormuş. Bu da çiftleşme dönemlerinin geldiği hakkında bilgi veriyormuş.  Karşı cinsten olan kişileri kıskanmıyormuş. Hatta onlara türlü türlü şirinlikler yapıp sevgilerini kazanmak istiyorlarmış. Bence siz kedinize bir karşı cins arkadaş bulun. O da sizi rahat bıraksın.

 1. Köy kokusu Hmm…

Ilık şu içerisine vernel gibi kokulu yumuşatıcılardan dök ama bayağı dök sonra montu içine köy sabahtan akşama kadar beklet montunu akşam suyun içerisinden al ve duru dul ile durula. Ardından kurut montun yumuşatıcı kokacak. Makineye atma demekle doğru söylemişler. Çünkü  deri montun yapısı bozuluyor. Deriler birbirinden ayrılıyor. Derinin içinde ki kumaş yapısı çizgiler arasından ortaya çıkıyor. Diğer bir öneri olarak da kuru temizlemeye verebilirsin. Onunda etkili olacağını düşünüyorum.

 1. İnsanlık Hali

Çok ilginç. Hiç denk gelmemiştim böyle bir şeye. Çevresinden öğrenebilirsin. Öğrenci ise öğrenci kartına falan bakabilirsin. Sende kayıtlı sosyal medya hesapları varsa oralardan öğrenebilirsin.

 1. Platformun En Makul Sorusu

Doğru demişler sarımsak önererek. Sarımsak özellikle bayanların kaslarını çıkarmada daha doğrusu gürleştirmede kullandıkları bir yöntemdir. Sakal içinde etkili olacağı kanısındayım. Hatta sarımsak yağı kullanmanı tavsiye ederim. Kendimden örnek vermek isterim: Ben önceden cilt bakımına çok düşkün bir bayandım.

Tabi bu arada gliserin yağı aldım ve cildime sürmeye başladım. Ama bir hata yapmıştım. Çünkü gliserin yağı kıllandırma yapıyormuş cildim de kılların çıktığını görünce bunu öğrendim. Gliserin yağını da öneririm. Zeytinyağı da sürebilirsin. Saçları beslediğine göre sakalları da beşler diye düşünüyorum. Birde beslenmene dikkat etmen lazım. Yani iyi beslen iyi beslenenler kılları ile savaş içerisindedir.

 1. Ölü Taklidi Yap Ama Sevgilin Nekrofili Olmasın

Artık günümüzde ki ilişkiler hep böyle. Eminim herkes aynı şeyi söylüyordur. İleri gitme! Haksızda değiller tabi ki ileri gitmemek gerekir. Çünkü böyle durumlarda en çok acı çeken üzülen ne yazık ki bayanlar oluyor. Erkekler hep helalımsın evleneceğiz gibi numaraları ile kızları tavlayıp amaçlarına ulaşıyorlar.

Tabii karşında ki cinsin sana olan sevgisine bakmalısın. Bana göre bel altı hissiyatların oluşmaması için yalnız kalmamaya dikkat edin. Zaten birbirinize olan sevginiz var ise birbirinizi anlayabilmelisiniz. Ayrılmak çözüm mü? Eğer karşılıklı sevgi varsa değil. O sebeple ayrılmaktan çok bu durumu kontrol altına almak önemli. Buluştuğunuz alanlar sosyal çevreler olmalı insanların olduğu yerlerde buluşmalısınız.

Bu gibi hisleri dağıtmak için buluştuğunuz günlere aktiviteler köyün. Birlikte sinemaya gidin demeyeceğim. Çünkü sinema ortamı los, karanlık yan yana oturma dizin dize dokunması elin eli tutması derken yine oluşacak olan aynı his. Mesela tiyatroya gidin, bisiklete binin, birlikte koşun, yaşlılara ziyarete gidin vs. vs. Böylece birbirinizi tanıma fırsatı elde edersiniz. İler de pişman olmamak için kadın da erkek de nefsine dur diyebilmelidir.

 1. İşte Beklenen Anlamlı Destek

Evet var. Ben de Sevgililer Gününü hiç yaşamadım. Bugüne kadar hiç kimse benim için bir organizasyon düzenlememiştir zaten. Hediye almak vermek nedir? Düzenli ilişkiye romantizm kazandırmak nedir? Pek bilmem. Olsa güzel olurdu heralde değer görmek falan insani mutlu ederdi.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir