Klavye İle Semboller ve Özel İşaretler Yapma

Klavye İle Semboller ve Özel İşaretler Yapma

Teknoloji erkut 86 Okunma

Kullanmakta olduğunuz klavye ile semboller ve özel işaretler hazırlanabilir. Klavyede bulunan sol alt tuşu ve rakam tuşları ile birlikte hareket ederek birbirinden farklı yüzlerce sembol ve özel işaret hazırlanabilir. Özellikle kısa yolların kullanılması kısa süre içerisinde istediğiniz işlemi yapmanızı kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle farklı alanlarda yapacağınız işlemler konusunda klavye üzerinden kullanacağınız tuşlar ile istediğiniz sembolleri ve özel işaretleri kolayca yapabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden hazırlanacak olan dosyalar ya da belgeler için ihtiyaç duyabileceğiniz farklı sembolleri ve özel işaretlerin yapmak için kullanacağınız kısa yollar kısa süre içerisinde işlem yapmanızı kolaylaştırmaktadır. Bunun için farklı alanlarda yapılacak çalışmalara göre tercih edilecek farklı işlemler bulunmaktadır. Bu konuda aşağıda yer alan örnekler üzerinden daha fazla seçeneğe ulaşım sağlayabilirsiniz.

☻ ==> sol alt + 2

♣ ==> sol alt + 5

☼ ==> sol alt + 15

© ==> sol alt + 0169

√ ==> sol alt + 251

™ ==> sol alt + 0153

Örnekleri kullanım amacınıza göre çoğaltmak mümkündür. Bu nedenle klavye üzerinden kullanacağınız farklı tuşların birlikte kullanılması halinde ortaya çıkabilecek işaret ve sembolleri kullanan alanınıza göre değişebilir. Bu konuda özellikle yapacağınız tercihlerde kısa yolları kullanmadan dakikalarca sembol veya işaret aramanızı kolaylaştırmaktadır.

Klavye İle Kısa Yolların Avantajları

Klavye üzerinden kullanacağınız kısa yollar özellikle sembol ve işaret yapma konusunda daha kısa süre içerisinde sonuç elde etmenizi sağladığı için tercih edilmektedir. Bu konuda farklı ise yolları kullanarak istediğiniz sembol veya işaretleri hazırlayabilirsiniz. Teknolojinin sağlamış olduğu avantajların yanı sıra özellikle kullanacak olan kısa yollar işlemini daha kısa sürecek mi yapılmasını sağladığından çoğu zaman avantaj sağlamaktadır.

Kullanacak olan sembol veya işaretler konusunda özellikle yeterli bilgiye sahip olmayanlar dakikalar boyunca belge üzerinde işaretle sembol aramak zorunda kalabilirler. Bu nedenle kısa yolların kullanılması daha kısa süre içerisinde işlem yapılmasını kolaylaştırmaktadır. Sembol ve işaretler konusunda tercih edilecek olan seçenekler için sol alt, shilft, ctrl, alt gr gibi farklı kısa yol seçenekler ile birlikte kullanılacak olan seçenekler işlem yapılmasını sağlamaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir