Klavyeden Kalp İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyeden Kalp İşareti Nasıl Yapılır?

Teknoloji erkut 102 Okunma

Klavyeden kalp işareti yapmak aslında oldukça basit bir iştir. Ancak eğer bilgisayarı yeni yeni kullanmaya başladıysanız bu durumda bazı işaretleri ve simgeleri nasıl yapacağınızı bilmemeniz de oldukça doğaldır.

Özellikle samimi olduğumuz biri ile yazışırken ya da internet üzerinden mesaj vb. yollarken emoji olarak yani bir diğer adı ile ifade olarak kalp simgesi yollamak isteyebiliriz. Ya da karşı tarafın bize yollamış olduğu kalp simgesine karşılık bizim de kalp yapıp yollamamız gerekebilir. Zira aksi takdirde sosyal mecra aleminde bu durum pek çok yanlış anlaşılmaya sebep olabilir. Bu nedenle bu tip simge ve işaretleri yapmayı öğrenmek ve özellikle karşı taraf tarafından yollandığı vakit aynı ifadeleri yaparak karşılık vermekte fayda vardır. İşi bilmeyenlere buradan duyuralım.

Kalp İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyeden kalp işareti nasıl yapılır öğrenmek istiyorum diyen kişilere kalp işareti yapma işlemini şu şekilde tarif edebiliriz.

İlk başta bilgisayarımızı açıyoruz. Ardından kalp işareti yapmak istediğimiz yeri açıyoruz. Örneğin mail yollayacaksak mailimizi ya da sosyal medya hesaplarımızdan bir mesaj olarak yollayacaksak bu hesaplarımızı ya da boş bir word belgesini açıyoruz. Ardından klavyemizin en alt kısmında boşluk işareti yaptığımız uzun tuşun hemen yanında üzerinde alt yazan bir tuş var. İşte bu alt tuşuna bir parmağımız ile basıyoruz diğer bir parmağımızla da rakam kısmından 3 rakamına basıyoruz. Yani alt tuşuna basılı iken 3 tuşuna basıyoruz. Bu şekilde kalp işaretini pratik bir biçimde yapmış oluyoruz. Alt ve 3 tuşuna basarak kalp işareti yapmayı beceremediyseniz bu durumda bir süre pratik yapmanız yararlı olacaktır.

Kopyala – Yapıştır Kullanmak Da Kurtarıcı Bir Çözüm Olabilir

Hızlı bir şekilde kalp işareti yapıp yollamanız gerekiyor ancak bir türlü anlattığımız şekilde yapmayı beceremediyseniz hiç üzülmeyin. Bu durumda kalp işareti yapma hususunda uzmanlaşana kadar kopyala-yapıştır yardımından yararlanmanız mümkün.

Bilgisayar fareniz ile size yollanmış olan kalp simgesini ya da internetteki bir metinde bulduğunuz kalp simgesini fare yardımı ile seçin ve ardından sağ tıklayıp kopyala diyin. Ardından yollamak istediğiniz yeri açın ve sağ tuşa tıklayıp yapıştır diyin. Bu yöntemi kullanarak da hızlı bir şekilde kalp simgesi yollama işlemini yapabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir