Kopya İçerikleri Google’a Şikayet Etmek

Kopya İçerikleri Google’a Şikayet Etmek

Teknoloji Çağrı Sevgi 78 Okunma

Kopya İçerikleri Google’a Şikayet Etmek

Kopya içerikleri Google’a şikayet etmek istiyorsanız ve böyle bir imkanınızın olup olmadığını merak ediyorsanız artık merakınızı gideriyoruz. Çünkü web sitelerinize eklediğiniz içerikleri kendi sitesinde izinsiz bir şekilde yayınlayan, yani içeriklerinizi sizden izinsiz bir şekilde kopyalayan kişileri Google’a şikayet edebilirsiniz. Ayrıca şikayetiniz üzere haklı olduğunuz saptandığında arama motoru Google, o kişilere cevabı en kısa sürede verecektir.

İçeriklerini Google arama motoru kopya içerik şikayet etme servisi ile birlikte artık daha güvende.

Google Kopya İçerik Şikayet Etme Servisi

Son zamanlarda sıkça karşılaşılan ve maalesef çok karşılaşmak istemediğimiz durumlardan birisi de emek hırsızlığıdır. Hazırlanan bir içerikle kendi web sitelerimizi süslerken, bazı kimseler bu içerikleri sorgusuz sualsiz kendi sitelerine ekleme hadsizliğinde bulunuyorlar. Bu emek hırsızlığıdır ve kesinlikle tasvip edilen bir davranış değildir. Bunu toplumumuzun uzak olduğu internet üzerinde yapıyor olmak ise hırsız olmak gerçeğini değiştirmez. Zira toplum değerlerimiz bu konuda ki tavrını net olarak belli etmektedir.

Peki Kopya içerikleri Google’a şikayet etmek gibi bir şansımız, bir olanağımız var mı diye mi soruyoruz? İşte bunun cevabını size veriyor ve bu konuda bilgilenmenizi sağlayarak, mağduriyetinizin giderilmesine yardımcı olmak istiyoruz. Google arama motoru artık Kopya içerik şikayet etme servisi ile hizmet vermektedir. Bu nedenle sizin emeğinizin sonuna kadar korumacısı olmayı amaçlamaktadır.

Kopya İçerikleri Şikayet

Google arama motoru sitelerimizin haklı gelişimi için gün geçtikçe algoritma geliştirmekte ve güncellemektedir. Bu da özgün içeriğin önemini artırır oldu. Özellikle yazılan birçok özgün yazının farklı sitelerde izinsiz bir şekilde kopya edilerek paylaşılması emeği çalınan insanların ve firmaların tepkisini çekmektedir. Bu konuda mağdur olanların artık Kopya içerikleri Google’a şikayet etmek konusunda Google’ın yeni hizmetleri doğrultusunda bir şansları var. https://www.google.com/webmasters/tools/spamreport?hl=tr verilen linkte açılan sayfada yer alan Web spam bildir sayfasını ziyaret ederek bu konuda ki mağduriyetinin giderilmesi açısından şikayetinizi belirtebilirsiniz. Siz de yazmış olduğunuz herhangi bir yazının, bir makalenin veya farklı bir içeriğin kopyalanarak başka sitelerde sizden habersiz bir şekilde yayınlandığını görürseniz Google kopya içerikleri şikayet etme servisine başvurabilirsiniz.

Dilerseniz Bir İnstagram Sayfası Nasıl Şikayet Edilir? yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir