Kovboy Film Kanalları

Kovboy Film Kanalları

Listeler erkut 1.228 Okunma

Sinema sektörünün başlaması ile döneminde Amerikan kovboy filmleri aşırı tutulmuştu. Herkesin büyük hayranlıkla izlediği kovboy filmleri çok konuşulan filmler olmuştu. Bu nedenle de bazı televizyon kanalları kovboy filmleri hayranlarını sevindirmek ve nostalji amaçlı bu filmleri yayınlamaktadır.

Kovboy filmleri döneminin en çok tutulan Amerikan yapımı filmlerdir. Türkiye’de ilk olarak kurulan TRT1 kanalı bu filmleri ilk yayın yaptığı dönemlerde yayınlayarak tüm halkın sevgisini çekmişti. Televizyon sektörünün gelişmesi, çağın şartlarının değişmezi ve farklı dizi, filmlerin yapılması kovboy filmlerinin pabucunu dama atmıştır. Fakat bazı televizyon kanalları bu nostaljiyi devam ettirmektedir.

TRT1

TRT1 kanalı, ilk dönemlerinde yayınlamakta olduğu kovboy filmlerini daha sonra yayınlamayı geleneksel hale getirmiş ve her Pazar günü sabahları izleyenlerine kovboy filmlerini sunmaktadır.

TV EM

TV EM, aynı zamanda dizi, program ve film kanalı olarak izleyenlerine klasik kovboy filmlerini sunmaktadır. Fakat diğerlerinden çok kovboy filmi yayınlamaktadır.

THE WEST TV

THE WEST TV, sadece kovboy filmleri üzerinde yayın yapan, uydudan ve tüm alıcılarda bulunan bir sinema kanalıdır. Kovboy filmi sevenler, istedikleri gün istedikleri saatte bu kanalda kovboy filmi izleyebilmektedir.

SİNEKLASİK

Sineklasik de bir sinema kanalı olup, daha çok nostalji ve klasik filmleri yayınlamaktadır. Bu nedenle de Sineklasik kanalı da kovboy filmleri yayınlamaktadır.

BJK TV

Beşiktaş Jimnastik Kulübü A.Ş‘nin resmi spor kanalı olan BJK TV de spor programlarının dışında, kovboy filmi sevdalılarını sevindirmek amacıyla, bazı günler gece yarısına doğru kovboy filmleri yayınlamaktadır.

Televizyonun ilk çıktığı dönemden beri yayınlanan ve insanların hayranı olduğu kovboy filmlerini bu kanalların yanı sıra Hotbird TCM, Cine FX, Das Vierte ve Action kanalları da yayınlayarak kovboy filmi severleri tutkusuyla buluşturmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir