La La Land ( Âşıklar Şehri) Film Müziği Piyano Notaları

La La Land ( Âşıklar Şehri) Film Müziği Piyano Notaları

Sesli Edebiyat erkut 194 Okunma

La La Land Türkçe uyarlaması ile Âşıklar Şehridir. İki insanın kesişen yolları bu filmde ele alınır. Film müzikal ve romantik türünde izleyicilerin karşısına çıkar. Özellikle müzikal alanda insanlar çok fazla çeşide ulaşamamaktadır. Bu durum da müzikal izlemek isteyen insanlar için bir sorun ortaya çıkarır. Ancak bu film sayesinde insanlar müzikal alanda da doyuma ulaşabilirler. Türü bakımından son derece iddialıdır.

İnsanlar müzikal oyunlar izleyerek sanat alanında tatmin olma duygusuna sahip olabilirler. Çünkü müzikal, film çeşitleri arasında oldukça özel bir yere sahiptir. Bu nedenle de çok fazla çeşit yoktur. Çünkü hem bir müzikalde oynamak hem de bir müzikali yönetmek oldukça zordur. Bu işte iddialı isim olmak gerekir.

La La Land filmi de alanında iddialı yapıtlar arasındadır. Bu müzikalde oyunculuk ve müzikler son derece başarılıdır. Bu nedenle insanların da ilgisini fazlasıyla çeker. Film şimdiden kült filmler arasında yerini almayı başarmıştır.

La La Land ( Âşıklar Şehri ) Filminin Konusu

 

Film, birbirine tutku ile bağlı iki kişinin hayatını konu alır. Bize gerçek sevginin ne olması gerektiği filmde gözler önüne serilir. Sevginin kişinin kendisi için mi olduğu yoksa sadece karşıdaki kişi için mi olduğu bu film ile tartışmaya açılır. Bu sayede film unutulan değerleri de ortaya çıkarıyor.

La La Land filminin konusu, hayatlarına yön bulmaya çalışan Sebastian ve Mia’ nın etrafında geçiyor. Bu ikilinin yolları bir şekilde birbirleri ile kesişiyor. Bu kesişme sonrasında ise ikili tutkulu bir aşk yaşamaya başlıyor.

Sebastian ve Mia tam olarak sanat düşkünü iki gençtir. İkilinin hayalleri oldukça birbirinden farklı bir şekilde ilerler. Bu hayallerin değişeceğinden ikisinin de haberi yoktur. Çünkü ikisi de sanatta farklı alanlara yönelir. İkisi de hayallerinin vazgeçilmez olduğuna inanır ve tüm güçleri ile hayallerinin peşinden giderler.

Sebastian geleneksel caz alanında çalışma yapar. Bu alanda çalışmalarını sergileyebileceği bir kulüp açma hayali içerisindedir. Tek uğraşı geleneksel cazdır. Hayatta haz aldığı işlerin başında gelir. Mia ise oyuncu olma peşindedir. Çalıştığı film kafesindeki tüm oyunculuk seçimlerine katılır. Bunların içinde kendine uygun rolleri kapmaya çalışır. Oyunculuk dışında herhangi bir hayat düşünememektedir. Tüm istediği oyunculuktur. Ancak ikilinin karşılaşmasından sonra istekleri de değişir. Kalpleri birbiri için atan bu çift zaman içerisinde hayallerinden de uzaklaşır.

La La Land ( Âşıklar Şehri ) Filminin Müziği

Filmin bu kadar sevilip üst sıralarda yer edinmesinin temel nedenlerinden biri de müzikleridir. Âşıklar Şehri film müziği tüm izleyenleri etkisi altına almıştır. Siz de film müziğinin notalarından yola çıkarak bu şarkıyı çalabilirsiniz. Bu notaları dilediğiniz enstrüman için kullanabilirsiniz. Böylece eşsiz bir müzik ortaya çıkarmış olursunuz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir