Lazer Liposuction İle Kaslı Görünmeye Hazır Olun!

Lazer Liposuction İle Kaslı Görünmeye Hazır Olun!

Sağlık - Güzellik erkut 68 Okunma

Egzersiz ve diyete karşı direnç göstermekte olan bölgesel yağlanma sorununun çözülmesi için lazer liposuction kullanılmaktadır. Yağ dokusunun parçalanmasıyla emilerek bucak dışına atılmasını sağlayan bir yöntemdir. Bu sayede uzun süre diyet yaparak zayıflayan bayanlar bölgesel olarak yaşadıkları sorunlardan kurtulabilirler.

Lazer ışınlarının kullanılmasıyla yağların parçalanması sağlanarak bu şekilde emilerek dışarı atılması yöntemidir. Kanama ve morluk yapacak ince damarların ortamdan uzaklaştırılmasıyla yağların emilimini geçerek işlem yapılmaktadır. Bölgesel olarak yaşadığınız sorunlara karşı kullanılacak olan yöntemler arasında oldukça etkilidir.

Lazer Liposuction Yönteminin Avantajları

Günümüzde giderek yaygınlaşan klasik yöntemlere göre tercih edilen lazer liposuction yöntemi özellikle lazer ışınıyla ü parçalanan yağların sıvı halde emilimini sağladığından daha etkili olmaktadır. Sağlamış olduğu avantajlar şunlardır;

Birden fazla dalga boyunda kullanım imkanı sunan cihazlar ile uygulandığından daha fazla yağ alma imkanı sunmaktadır.

Kanamasız işlem yapılmasını sağladığından sinirlere zarar vermeden ve kanama ihtimali olan ince damarların uzaklaştırılmasıyla klasik yönteme göre kan nakli yapılmasına gerek kalmadan uygulama yapılmasını sağlamaktadır.

Klasik liposuction yönteminde sarkan bölgeler uygulanacak olan lazer liposuction yöntemi sayesinde sıkılaştırıcı etkiyle formunu korumaktadır. Cildi toparlamak için lazer dalga boyları ile yeni bağ dokusu oluşumu sağlanır. Bu sayede ciddi ciddi derecede toparlanma ve sıkılaşma gözlenir.

Lazer Liposuction Uygulanabilir Bölgeler

Özellikle bölgesel olarak cilt altı yağlanma durumunu söz konusu olduğu her bölgede uygulanması mümkündür. Bu nedenle karın, sırt, bel, basen, alt bacak, bacaklar, diz içleri, kollar, ayak bilekleri, çene altı gibi pek çok farklı alanda uygulanması söz konusu olabilir. Özellikle erkeklerde meme büyümesi tedavisi için de tercih edilmektedir. Klasik liposuction yönteminin uygulandığı ve etkili olmadığı alanlarda yeterli ve düzgün bir şekilde yağlanmasını sağlamak için problemleri çözmek adına da kullanılabilir.

Kimler Lazer Liposuction Yaptırabilir?

Özellikle daha dikkat çekici ve düzgün bir fiziğe sahip olmak isteyenler için etkili yöntemlerden biridir. Bu nedenle kaslı bir vücuda sahip olmak isteyenlerin tercih edebileceği lazer liposuction yöntemi klasik liposuction yöntemine göre artılar sağlamaktadır. Diyet ve sporla bölgesel olarak zayıflama imkanı olmayan kalıplaşmış yağ dokusunun parçalanması için kullanılan bir yöntemdir.

16 yaşından sonra isteyen herkes lazer liposuction yaptırabilir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi ise lazer liposuction zayıflama yöntemi değil yalnızca bölgesel olarak oluşmuş olan yağların parçalanarak vücuttan atılmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Bu nedenle farklı bölgelerde kalıplaşmış ve normal şekilde dışarı atılması mümkün olmayan yağların parçalanmasıyla emilerek dışarı atılmasını sağlayan bir yöntemdir.

Uygulama sonrasında elde edilen fiziksel görüntünün kaybedilmemesi için spor ve diyete devam edilmesi istenilen sonucun elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle doktor önerisine uygun şekilde hareket edilmesi kişilerin bölgesel olarak oluşmuş olan yağlanma sorununa karşı etkili sonuçlar elde etmesini sağlamaktadır.

Lazer Liposuction Nasıl Uygulanır?

Lazer liposuction yöntemi bazı bölgeler hariç genel anestezi ile yapılmaktadır. Bu sayede hasta uygulama sırasında herhangi bir his duymadan işlem tamamlanmaktadır. Cihaz üzerinden lazer ışınları gönderilerek bu şekilde vücutta bulunan yağların parçalanması sağlanmaktadır. Vücudun uygulanacağı bölümde bulunan katı haldeki yağları sıvılaştırılması sağlanarak bu şekilde negatif basınç altında çekilmesi sağlanır. Klasik yönteme göre ince kanüller sayesinde milimetrik kesiler ile uygulama yapılır. Bu sayede vücutta iz sorunu yaşanmaz.

Alınacak olan yağ miktarına göre hastanın bir gece hastanede yatması gerekebilir. Operasyonun uygulandığı iyi gece ağrılar oldukça düşüktür. Ağrı kesicilerle hastanın dayanabileceği seviyedeki ağrılar sayesinde herhangi bir sorun yaşanmaz. Özellikle klasik liposuction yöntemine göre vücutta daha az morluk görülmektedir. On gün içerisinde oluşmuş olan morlukları tamamen düzelmektedir. Hastaların birkaç gün istirahat etmesini ardından normal hayatlarına dönmesi mümkündür. Altı aylık bir süreç sonunda ödemler ortadan kaybolarak vücudun son hali alınır.

Lazer Liposuction ve Lazer Lipoliz Farkı Nedir?

Lazer lipoliz yöntemi ya parçalama olarak uygulanmaktadır. Bu nedenle yalnızca lazer lipoliz uygulanması durumunda liposuction yani yağ alma işlemi olmaması halinde parçalarına ya dokusunun vücut tarafından emilmesi işlemi sağlanır. Bu nedenle çene altı veya kol içleri gibi sınırlı bölgelerde uygulanabilecek bir yöntemdir. Parçalanan yağların az olması nedeniyle vücut tarafından emilmesi sağlanmaktadır. Ancak lazer liposuction uygulaması parçalanmış olan yağların emilerek dışarı atılmasını sağlamaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir