LG G Pad 8.0 x İncelemesi

LG G Pad 8.0 x İncelemesi

Teknoloji Abdullah Ergün 51 Okunma

Telefon standartlarına oldukça yakın bir özelliklere sahip yeni bir tablet modelini tanıtan LG kullanıcılara bir tabletle telefon deneyimi yaşatmayı vaat ediyor. Tabletlerin ilk çıktığı zamanlarda büyük bir sorunsal hale gelen bir problemin göz ardı ederek ve yüksek risk alarak piyasaya sürülmeye hazırlanan LG G Pad 8.0 x bir tabletten daha fazlasını elde etmeye hazırlanıyor. Zaten son dönemde mega büyü ekranlı akıllı telefonların daha ön planda olması LG için farklı bir atak yöntemi desek yeridir.

Android 6 işletim sistemini kullanan LG G Pad 8.0 x 309 gram ağırlığında bu da bir akıllı telefonun ağırlık ortalamasının yaklaşık 2.1 katı kadar yani normalde taşınan ağırlığın birden iki katına çıkması demek. Çantada telefon taşıyanlar için yadırganacak bir durum yok ama özellikle erkekler için bu durum kolay alışılacak bir durum değil hem de 8 inç gibi bir ekran boyutuna sahip bir cihazın cepte taşınması ne kadar kolay olur bilinmez.


LG G Pad 8.0x (5)


LG G Pad 8.0 x’in 8 inç ekran boyutunun olduğunu belirtmiştik, ekranın 1200 x 1920 piksel çözünürlüğü bulunuyor. 283 ppi piksel yoğunluğunun yer aldığı ekran LCD teknolojisini kullanıyor ve çizilmeye dayanıklı cam teknolojisi yer alıyor. Yüksek çözünürlük özelliği ve yüksek piksel yoğunluğu mobil oyun tutkunları için oldukça cezbedici bir derecede bulunuyor.


LG G Pad 8.0x (4)


LG G Pad 8.0 x’in kamera özelliklerine bakarsak ise bir tablet olduğundan dolayı ve maliyet açısından kullanıcıya fazla yüklenilmemek amaçlı arka kamerası 5 MP  çözünürlüğe sahip şuan için piyasaya sürülen giriş seviyesi modellerinin bile arka kamerası 13 MP çözünürlüğe sahip bu özellik bakımından bile oldukça geri durumda kalıyor. Ön kamerasına bakacak olursak yine arka kamerası gibi 5 MP çözünürlüğe sahip bu açıdan ise zaten tabletlerde arka kameraların pek kullanılmadığından dolayı 5 MP ön kamera kullanıcılar için yeterli gibi görünüyor. Arka kamera ile 1080p HD görüntü kaydı yapılabildiğini de ekleyelim. Şuana kadar cihazın en zayıf özelliği arka kamerasının çekim kalitesi oluyor ancak şunu da unutmayalım MP ne kadar yüksek olduğu çekim kalitesinin yüksek olduğu anlamına gelmiyor bu yüzden doğrudan test etmeden bu durumu yargılamak çok doğru olmaz.

Cihazın donanım özelliklerine detaylı bir şekilde bakarsak Qualcomm Snapdragon 617 işlemci kullanılıyor ve Adreno 405  grafik işlemcisi ile desteklenmiş durumda. 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama LG G Pad 8.0 x’in başlıca donanımsal özellikleri arasında yer alıyor ancak depolama alanının sadece 9 GB gibi bir kısmı kullanıcıya ayrılmış durumda. Eğer cihaz kullanıcısı bu alanda daha fazlasını kullanmak istiyorsa microSD kart kullanmak durumunda bu şekilde cihazın depolama alanı 128 GB’a kadar çıkarılabiliyor.


LG G Pad 8.0x (2)


Bir tabletin incelemesini yaptığımızdan dolayı 4650 mAh batarya bizi şaşırtabilecek düzeyde değil bu batarya tam olarak ne temsil ediyor derseniz bu cihaz ile aralıksız 12 saat boyunca YouTube üzerinden video izleyebilirsiniz. Bu batarya gücü cihazı telefon olarak kullanacaklar için oldukça önemli bir rakam haline geliyor çünkü bir akıllı telefonu neredeyse günde 2 kere şarj ediyoruz ancak bu cihazı normal bir telefon gibi kullanırsak neredeyse 3 gün boyunca şarja takmadan kullanabiliriz.


LG G Pad 8.0x (1)


Bahsedebileceğimiz diğer özelliklerin başında 4.5 G geliyor, yüksek hızlı mobil veri desteği LG G Pad 8.0 x’de yer alıyor. Cihaza mikro sim takıldığını hatırlatalım. Cihazın artı ve eksi yönlerini yorumlayacağız ancak eksi yönleri arasında sadece 5 MP arka kamera yer alıyor değindiğimiz gibi bir tablet için arka kameranın pek bir önemi olduğunu sanmıyoruz. Artı özellikleri arasında bir tablete göre değineceğimiz bir nokta bulunmuyor ancak bir akıllı telefon olarak yorumlarsak ekran özelliklerinden donanımsal özelliklere kadar birçok özellik olumlu yorum alacak düzeyde bulunuyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir