Makineli Silah Nasıl Motor Yakar?

Makineli Silah Nasıl Motor Yakar?

Genel Kültür Çağrı Sevgi 104 Okunma

Makineli Silah Nasıl Motor Yakar?

Özellikle askerlerin kullandığı ve sürekli tetiğe basıldığı zaman durmadan kurşun atan makineli silah bir tür silah çeşididir.

Makineli Silah Mekanızması Nasıl Çalışmaktadır?

Makineli silah portatif ya da tam otomatik silah çeşididir. Genel olarak şarjör, mermi kayışı ya da büyük kapasitesi olan magazinlerin mermi almasıdır. Bu silahlar dakika da sadece birkaç yüz mermi atma kapasitesi ile tasarlanmıştır. İlk yapılan makineli silahlar bir el kolunun çevirilmesi ile çalışan manuel olarak kullanılmaktaydı. Bu silahlarda her mermi için bir defa tetiğe basılan yarı otomatik silahların tam tersine makineli silah mermi ile beslendiği süre boyunca ve tetiğe basılı olarak tutulduğunda ateş etmek üzere tasarlanmıştır. Siviller tarafından genel olarak bütün tam otomatik silahları anlatmak ya da tanımlamak üzere bu terim kullanılmıştır. Askeri dilde makineli silah terimi el ile ateşlenen ve göreceli bir şekilde ağır silahlarla sınırlandırılmıştır. Devamlı olarak ya da sık sık atışlı cephanenin izin verildiği kadarıyla otomatik silahlar adına kullanılmaktadır. Makineli silahlar savunmasız ya da savunmalı insanların önleme ateşini desteklemek amacı ile kullanılması çok da normaldir.

Makineli Silahlar Hakkında

Makineli silahlar 20 mm’den küçük çapta olan mermileri çok büyük bir atış hızıyla ve devamlı olarak atabilen, ayrıca bir kundak üzerine oturtulmuş otomatik silahlardır. Askeri amaçlı olarak üretilen hafif silahlar  ve bu silahların bazı sivil versiyonlarını da üreten fabrikalar bulunmaktadır. İlk makineli silah 1918 yılında Theodor Bergmnn’ın 9 x 19 mm Parapellum mermisi Mp18 isimli tasarım ile meydana gelmiştir. Bu silahın özelliği 1. Dünya Savaşı’nda kullanılan ilk ve tek hafif makineli silahtır. 1950 yılına kadar pek çok sayıda çeşidi bulunan bir silah sınıfıdır. O zamanlarda aynı şekilde otomatik olarak çaılşan hafif ve küçük olması daha hızlı ateşleme özelliğine sahip olması silahları yapmak daha hafif makineli silahlara göre çok fazla olarak pahalı olmasıdır. 1950 tarihinde üretimi yapılan ve tasarımcısı olan Uziel Gal Uzi’ler üretimine geçmiştir. Kore Savaşı dışında bu yeni üretim tüm savaşlar da kullanılmıştır.

 Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir