Meryem Uzerli Kimdir?

Meryem Uzerli Kimdir?

Diziler - Filmler Çağrı Sevgi 93 Okunma

Meryem Uzerli Kimdir?

Muhteşem yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan karakteri ile tanıdığımız Meryem Uzerli Almanya da dünyaya gelmiştir. 4 çocuklu bir ailede büyüyen Uzerli ailenin en küçüğü olup 1988 doğumludur. 12 Ağustos 1988 de dünyaya gelen ünlü oyuncunun babası Türk annesi ise Alman asıllıdır. Almanya da yaşadığı dönemde oyunculuk eğitimi alan Meryem Uzerli babasının memleketi olan Türkiye de oyunculuk kariyerinin zirve noktasına ulaşmıştır. 2011 yılında gösterime giren Muhteşem Yüzyıl dizisinin seçmeleri ülkenin çeşitli yerlerinde tam 8 ay da gerçekleştirilmiştir. Türkiye’ye gelerek Muhteşem yüzyıl seçmelerine katılan Meryem Uzerli Muhteşem Yüzyıl seçmelerinde başrol olan Hürrem Sultan rolüne layık görülmüştür. Almanya da kariyerine tiyatro üzerine devam etmekte olan Uzerli Berlin gibi gözde Alman tiyatrolarında oyunculuk yapış ve ilk dizi deneyimini Türkiye’de yaşamıştır.

Meryem Uzerli’nin Boyu Kaç

Türkiye ortalamalarına oranla uzun bir kadın olan Merye Uzerli’nin boyu kaç sorusu sorulmaktadır. Güzel oyuncu tam olarak 1 metre 73 santimetre boyundadır. Yaşı ise 30 olan Meryem Uzerli geçtiğimiz yıl anne olmuştur.

Meryem Uzerli’nin Bildiği Diller

Türk asıllı bir babadan ve Alman asıllı bir anneden dünyaya gelen Uzerli’nin ana dili Almancadır. Türkçesinin Türkiye’ye geldiği ilk yıllarda vasat düzeyde olduğu söylense de Türkiye de geçirmiş olduğu zaman diliminde Türkçesini geliştiren Uzerli şu anda çok iyi derecede akıcı şekilde Türkçe konuşabilmektedir. Almanca ve Türkçe dışında İngilizceyi de çok iyi bilen Uzerli Almanya da çok fazla televizyon programında yer almıştır. Basketbol, binicilik ve yüzme sporlarına ilgi duymakta olan ve okul yıllarında bu sporlar ile aktif şekilde ilgilenmiş olan Meryem Uzerli oynadığı reklam filmleri ile gündemden düşmemektedir.

Muhteşem Yüzyılın ardından televizyon kariyerine Annemin Yarası, Gecenin kraliçesi, Ahirim Sensin gibi Türk yapımı dizi filmler ile devam ede Uzerli aynı zamanda yurt dışında da çeşitli dizi ve filmlerde de rol almıştır. Meryem Uzerli biyografisi başarı ve oyunculuk kariyeri ile dolu olup hız kesmeden kısa film ve reklamlarda yer almaya devam eden Uzerli aynı zamanda bir kız annesidir.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir