Microsoft Word’de Boş Sayfa Eklemek

Microsoft Word’de Boş Sayfa Eklemek

Teknoloji erkut 91 Okunma

Sizlere bu konuda bilgi verecekken öncelikle Microsoft Word boş sayfa eklemek konusunda bigi vermeden önce Microsoft Word ve kullanım alanı hakkında bilgi vermeye çalışalım.

Bildiğiniz gibi dünyada bilgisayar kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bunun yanı sıra, ihtiyaç da sürekli artış göstermektedir. Konu ile ilgili olarak,Word bizlere aslında bir çok şekilde özellikle işlerde kullanılabilecek fırsatlar sunmaktadır. Office programları olarak bilinen programların içerisinde bulunan yazı yazma programının adı Word programıdır. Bu program içerisinde istediğiniz gibi, yazı yazabilir, farklı yazılar düzenleyebilirsiniz. Özellikle yazarlar eskiden daktilolarda yazılar yazarlar ve burada yazılan yazıların silinme şansı bulunmamaktaydı. Bu konuda sizlere çok büyük bir kolaylık olarak sunulan Word sayesinde artık istediğiniz gibi, yazdığınız hatalı yazıları silebiliyorsunuz. Bu yüzden de son yıllarda bilgisayarların da artmasıyla çok dikkat çekmektedir.

Word’de Boş Sayfa Ekleme Nasıl Yapılır?

Şimdi sizlere bu yazımızda bu kadar önemli olan programda Word’de boş sayfa ekleme yapma işlemi ile ilgili oalarak bilgi verelim. Öncelikle word belgesini açıyorsunuz. Sonrasında üst tarafta giriş ve sayfa düzeni bölümlerinin arasında bulunan Ekle menüsüne gelmeniz gerekiyor. Burayı tıkladıktan sonra hemen ekle butonunun altında açılan kısımdan boş sayfa seçebiliyorsunuz. Böylece sizler de yeni bir boş sayfa ekleyebiliyorsunuz. Bundan sonra şimdi boş bir sayfanızı eklemiş oldunuz.  Şimdi de sizlere arasına boş bir sayfa koymak için yardımcı olacağız.

Word’de Boş Sayfayı Farklı Bir Araya Ekleme

Word’de bulunan iki sayfanın arasına boş bir sayfa eklemek isteyebilirsiniz. Bu konuda yazımızda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Word’de boş sayfayı araya ekleme konusunda öncelikli olarak yapmanız gereken bir Word sayfası açmak olacaktır. Bu sayfayı açtıktan sonra ilk sayfanın alt kısmında daha doğrusu en son noktaya bir imlec bırakmanız gerekiyor. Sonrasında ise, yine ekle bölümünü tıklıyorsunuz. Bundan sonra aynı şekilde boş sayfa kısmına tıkladığınızda boş sayfanız araya işlenmiş oluyor. Böylece siz de istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Bunun haricinde, diyelim ki, bir  yazıyı yazdınız ve 70 sayfa yazının ön sayfasına bir sayfa eklemek istiyorsunuz. O halde ilk sayfaya gitmeniz gerekiyor. Bu defa imleci öncelikle ilk sayfanın ilk harfinin başına imleci koyuyorsunuz. Yine aynı yöntemle sizler de ekleme kısmından, boş sayfa ekleme işlemi yapabiliyorsunuz. Böylece siz de istediğiniz gibi Word’de ekleme yapabiliyorsunuz. Bu yüzden de dikkatli bir şekilde hareket etmek gerekecektir. Ancak, şunu bilmelisiniz ki, istediğiniz yere farklı bir sayfa ekleyerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir