Microsoft Word’de Boş Sayfa Eklemek

Microsoft Word’de Boş Sayfa Eklemek

Teknoloji erkut 221 Okunma

Bilgisayar üzerinden çalışan kişilerin hemen hemen hepsi microsoft word uygulaması kullanırlar. Özellikle yazı işlerimiz olduğu takdirde derhal bir boş word sayfası açıp yazı işlerimizi word kullanarak kolay bir şekilde hallederiz. Dolayısı ile bilgisayar kullanan insanların büyük bir kısmı word de kullanmakta ve word üzerinde pek çok yapmak istedikleri yazı yazma, yazı düzenleme, yazı kaydetme vb. işlemleri yapmaktadırlar.

Ancak pek çok kişinin bildiğini sandığımız bazı hususlar hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler de olabilir. Yani örneğin başlığımızda belirttiğimiz gibi microsoft wordde boş sayfa eklemek hakkında bir şey bilmeyen insanların olması da mümkündür. İşte bu yazımızda bu konuda bilgi sahibi olmayan kişileri aydınlatmayı ve word işleri konusunda hiçbir sıkıntı çekmemelerine bir nebze yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Microsoft Word Üzerinde Boş Sayfa Nasıl Eklenir?

Microsoft wordde nasıl boş sayfa eklenir bilmeyen kişilere bu boş sayfa ekleme işlemini en kolay ve basit bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

İlk olarak bilgisayarımızın açık olması gerekiyor. Tabi bilgisayarımızı açtıktan sonra bir de yeni ve boş bir word belgesi açmamız gerekiyor. Word belgesini açtıktan sonra üst kısımda yer alan çeşitli başlıklar göreceğiz. İşte bu başlıklar içerisinden en sağ tarafta ikinci sırada yer alan yani giriş başlığının hemen yanında olan ekle başlığına tıklamamız gerekiyor. Ekle başlığına tıklamamızın ardından karşımıza ekle başlığı içerisinde yer alan alt başlıklar çıkacak. Bu alt başlıklardan da boş sayfa yazan başlık kısmına tıklamamız gerekiyor. Boş sayfa kısmına tıklamamızın sonrasında açık olan önümüzdeki word belgesine yeni bir boş sayfa eklemiş oluyoruz ve bu şekilde boş sayfa ekleme aşamalarını başarılı bir biçimde tamamlamış oluyoruz.

Worddeki İki Sayfanın Arasına Boş Sayfa Nasıl Eklenir?

Eğer önümüzde birden fazla sayfa sayısına sahip bir metin belgesi varsa ya da yazdığımız bir yazının arasına yazmamız gereken bir şeyi gözden kaçırmış isek bu durumda ilk sayfanın sonuna sayfa imlecini koyuyoruz ve ardından ekle kısmından aynı şekilde boş sayfa ekleme işlemini uyguluyoruz. Böylece wordde iki sayfa arasına boş sayfa ekleme işlemini de kolaylıkla yapabiliyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir