Microsoft Word’deki Tüm Bağlantıları Tek Tuşla Kaldırmak

Microsoft Word’deki Tüm Bağlantıları Tek Tuşla Kaldırmak

Teknoloji erkut 39 Okunma

Günümüzde ofis yazılımlarını oldukça sık kullanmaktayız bunların başında da Microsoft Word ofis yazılımı gelmektedir. Bu ofis yazılımları öğle bir hal aldı ki sadece bilgisayarımızda değil tabletimizde, cep telefonumuzda bile kullanmaktayız. Zaten artık iş kavramı sadece iş yerinde yapılan işlerde ziyade günün her saatinde her yerden yapılacak şekilde genişlemiştir. Metin ağırlıklı dosyalarla ve sunumlarla çalışırken kullandığımız Word’de bazen internetten kopyaladığımız metinleri de kullanmamız gerekebilmektedir. Bununla ilgili karşımıza çıkan en önemli sorun internetten kopyaladığımız metinlerde çok fazla miktarda linkin bulunmasıdır. Öğle ki sunumlarımız ve çalışmalarımız esnasında bu linkler bize oldukça sorun teşkil etmektedir. Bundan dolayı sunumlarımızı yani Word dosyamızı bu linklerden tamamı ile arındırmamız gerekmektedir. Bu gibi durumlar için anlatacağımız adımları takip ederek Word dosyasında yer alan tüm bağlantıları tek seferde kaldırmak mümkündür.

Microsoft Word Tüm Bağlantıları Kaldırmak

Microsoft Word tüm bağlantıları kaldırmak için ilk olarak Ctrl+A tuşuna basarak Word dosyasında yer alan tüm metni seçilmelidir. Daha sonra Ctrl+6 yada Ctrl+Shift+F9 tuşlarına birlikte basarak kullanın. Yukarıdaki işlemleri sırası ile yaptığınızda Word dosyanızda yer alan tüm linklerin kaldırıldığını görmüş olacaksınız. Bu şekilde basitçe kaldırarak dosyalarınızı ve sunumlarınızı çok daha kolay ve pratik hazırlamış olacaksınız. Microsoft Word programında bunun gibi bir çok konu için oluşturulmuş kısa yollar bulunmaktadır.

Neden Microsoft Word

Günümüzde nerdeyse her evde bir bilgisayar bulunmaktadır. Bunun yanında lap top, tablet ve akıllı telefonlardan biri yada bir kaçı bulunmaktadır. Ve artık her yer ofisimiz olmuş durumdadır. Her yaştan insan artık bilgisayar ve benzeri cihazları kullanmaktadır. İlköğretim öğrencilerdin den başlayarak toplumun birçoğu Microsoft Office programlarını özelliklede Microsoft Word programını kullanmaktadır. İnsanların bu programı tercih etmesinin ana sebebi kullanımın oldukça basit olması ve tüm bilgisayarlarda rahatça kullanılabilmesinden kaynaklanmaktadır. Kullanmak için çok zor kuralları ya da özellikleri yoktur. Tek yapmanız gereken programı açıp yazmaya başlamaktır. Şunu da unutmamak lazım ülkemizde kullanılan Office programlarının yüzde 95’i Microsoft şirketinin ürünüdür. Bu da neden Microsoft Word? Sorusunun cevabını net bir şekilde vermektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir