Milli Takımlar Düzeyinde En Çok Para Kazanan Teknik Direktörler

Milli Takımlar Düzeyinde En Çok Para Kazanan Teknik Direktörler

Genel Kültür Abdullah Ergün 37 Okunma

Özellikle milli takımlar düzeyinde yüksek miktarlarda para kazanan teknik direktörler konusunda merak ettiğiniz her türlü bilgi yazımız üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yüksek miktarlarda para kazanan teknik direktörler için ilk sıradan başlayarak beş teknik direktörün almış olduğu yıllık ücret ve pay konusunda detaylı bilgi almanız adına aşağıda yer alan bilgileri sizlere sunmaktayız.

İsim olarak çoğu zaman bildiğiniz ve aynı zamanda spor camiasından yakından tanıdığınız birbirinden farklı isimlerin almış olduğu fiyatlar özellikle dudak uçuklatıcı seviyelerde olabilir.

  1. Fabio Capello

Rusya da bulunan teknik direktör yıllık olarak 9.1 milyon dolar para kazanıyor. Ayrıca ülke futbolundan %1.1 oranında pay alıyor.

  1. Fatih Terim

Türkiye’de bulunan teknik direktörler arasında yer alan Fatih Terim yıllık olarak 4.5 milyon $ kazanç sağlamaktadır. Ayrıca ülke futbolundan aldığı pay %0.8 oranındadır.

  1. Louis Van Gaal

Hollanda’da bulunan teknik direktörler arasında yer almaktadır. Yıllık olarak 2.4 milyon $ oranında kazanç sağlamaktadır. Aynı zamanda ülke futbolundan almış olduğu pay ise %0.44 oranındadır.

  1. Luiz Felipe Scolari

Brezilya’da bulunan teknik direktörler arasında yer almaktadır. Yıllık olarak kazanmış olduğu ücret ise 5.8 milyon $ olarak bilinmektedir. Aynı zamanda ülke futbolundan almış olduğu pay %0.4 oranındadır.

  1. Cesare Prandelli

İtalya’da bulunan teknik direktörlerden biri olan Cesare Prandelli yıllık olarak 5.8 milyon $ kazanç sağlamaktadır. Ayrıca ülke futbolundan almış olduğu payı ise %0.4 oranındadır.

Teknik Direktörlerin Kazançlarında Yüksek Oranlar

İnstagram Önerileri Neye Göre Belirlenir?

Özellikle yıllık kazancı ile milli takımlar düzeyinde para kazanan çok sayıda farklı teknik direktör bulunmaktadır. Ancak ilk 5’e bakıldığında pek çok farklı isim göze çarpıyor. Özellikle Türkiye’de çalışmalarını sürdüren Fatih Terim listeye bakıldığında ikinci sırada yer alıyor. Aynı zamanda yıllık olarak kazancının yanı sıra özellikle bu ülke futbolundan almış olduğu para ile birlikte ikinci sırada bulunuyor.

Teknik direktörlerin almış olduğu bu fiyatlar yıllık olarak kazançlarıdır. Ekstra kazançları ülkenin vermiş olduğu futbol oranına göre değişmektedir. Bu nedenle her teknik direktörün kazancına ekstra eklemeler yapılabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir