Mini Mini Bir Kuş Donmuştu Piyano Notaları

Mini Mini Bir Kuş Donmuştu Piyano Notaları

Genel Kültür erkut 79 Okunma

Mini Mini Bir Kuş Donmuştu en sevilen çocuk şarkılarından biridir. Pek çok insanın küçükken severek dinlediği bu şarkı, büyüdüğünde çocuklarına da aktararak devam eder. Bu sayede çocuk şarkıları evrensel olma özelliği gösterir.

Çocuk Şarkılarının Eğitimdeki Önemi

Çocuk şarkıları çocukların eğitimi için son derece önemlidir. Çocukların kişiliği genel olarak 0 ile 6 yaş arasında şekillenir. Bu nedenle anne babaların bu yaşlarda çocuklarına öğrettikleri şeyler hayat boyunca çocuklarının yanında ilerler.

Ülke olarak kimi zaman olumsuz insan karakterleri ile karşılaşıyoruz. Her gün haberlerde birilerini döven ya da insanlar yer alıyor. Bunlara hırsızlık yapan ya da başka suçlara karışan insanlar da dâhil oluyor. Peki, bunların bu hale nasıl geldiklerini hiç düşündünüz mü?

Tüm çocuklar doğduklarında saf bir haldedir. Bu saflık zaman içersinde karşılaşılan durumlar ile ya devam eder ya da kaybolur. Burada en önemli etken anne ve babalardır. Anne babalar doğdukları andan itibaren çocuklarına iyi bir şekilde örnek olmak durumundadır. Ayrıca çocukların hayata hazırlanmasında da aileler önemli bir rol oynar. Çocuğunuza neyi yapıp neyi yapmaması gerektiğini yine siz öğretmelisiniz. Pek çok ailenin bu noktada bir çıkmaz içerisine düşmesi normaldir. Aileler bu noktada bilgilendirmeyi nasıl arayacaklarının yolunu ararlar. Bu etapta ise çocuğunuza bir şeyler öğretirken çocuk şarkılarını kullanabilirsiniz. Böylece hem çocuklarınızla eğlenir hem de onlara iyi bir eğitimin ilk adımlarını sağlamış olursunuz.

Çocuk Eğitiminde Şarkılar Nasıl Kullanılır?

Çocuk şarkılarının eğitimde kullanılması uzmanlar tarafından oldukça tavsiye edilen bir uygulamadır. Çocukların özellikle 0 ve 6 yaş arasında algıları çok fazla açıktır. Ancak onlara pek çok mesajı açık bir şekilde veremezsiniz. Çünkü o yaştaki çocuklar için önemli tek şey oyundur. Siz onları karşınıza alıp uzun süre tutamazsınız. Bu nedenle vermek istenilen mesaj oyun şeklinde verilmelidir. Emin olun ki oyun oynanarak verilen mesajlar çocukların uzun yıllar bilincinde yer alır.

Çocuk şarkıları da bu amaca oldukça uygundur. Çocuğunuzla birlikte söylediğiniz şarkılar ile bir taraftan eğlenceli zaman geçirirsiniz. Diğer taraftan da ona faydalı bilgiler verebilirsiniz. Buna en iyi örnek olunacak şarkılardan biri de Mini Mini Bir Kuş Donmuştu şarkısıdır. Bu şarkı ile çocuklarınıza hayvan sevgisini aşılayabilirsiniz. Soğuktan etkilenen bir kuşa yardım edilmesi gerektiğini anlatan bu şarkı hayvan sevmeyi çocuklara öğretir.

Mini Mini Bir Kuş Donmuştu Şarkısının Piyano Notaları Nasıldır?

Şarkının sözleri olduğu kadar müziği de oldukça akılca kalıcı tarzda ve eğlencelidir. Bu nedenle çocuklar bu şarkıyı çok severler. Şarkının piyano notaları ise şu şekildedir:

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir