Mouse(Fare) Hızını Ayarlamak

Mouse(Fare) Hızını Ayarlamak

Teknoloji erkut 58 Okunma

Bilgisayar hızı kadar aslında önemli olan noktalardan biri de mouse(fare) hızını ayarlamak olarak bilinmektedir. Bir çok işlem yapılırken, bazen bilgisayar mouse konusunda yavaş hareket etmektedir. Bir türlü sonuç alamadığınız uğraşmalar da sizlerin canınızı sıkabilir. Bu konuda sizlere vereceğimiz bilgiler sayesinde sizler de istediğiniz gibi, hızını ayarlayabileceksiniz. Sonuç itibariyle gerek oyun oynarken, gerekse internette zaman geçirirken, zaman zaman mouse kullanımı sıkıntı oluşturabilmektedir. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalmamanız için sizlere gerekli bilgileri hızlı şekilde aktarmaya çalışacağız.

Mouse hızının ayarlanması aynı zamanda da, internette geçireceğiniz süre ve bu süreyi daha verimli şekilde kullanabilmek adına da çok önemli bir durum oluşturuyor. Şimdi sizler de aşağıdaki bilgiler sayesinde mouse hızınızı ayarlayabileceksiniz.

Mouse Ayarı Yapmak

Mouse hız ayarı yapmak için öncelikle yapmanız gereken bilgisayar ekranından ”Başlat” tuşuna basmak olacaktır. Başlat bildiğiniz üzere, ekranın sol alt köşesinde bulunmaktadır. Ayrıca, klavyede space tuşunun yanında alt tuşu bulunurken, onun yanında da Windows tuşu bulunmaktadır. Bu tuşa da basabilirsiniz. Bundan sonra ”Denetim Masası”nı açmanız gerekiyor.

Burada karşınıza çıkan seçenekler arasından ”Donanım Ve Ses” bölümünü seçmeniz gerekiyor. Gerekli mouse ayarlarını buradan gerçekleştirebiliriz. Bu işlem sonrasında ise, ”Aygıtlar ve Yazıcılar” seçiliyor. Bu seçenekten sonra ise, ”Fare” seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Bundan sonra karşınıza bir pencere daha açılacaktır.

Ayarlara Dikkat Ediniz

Mouse hız ayarı konusunda işlemlerinizi gerçekleştirirken, asıl nokta işte bu son hamlede yapacağınız işlemlerdir. Öncelikle açılan sayfadan ”İşaretçi Seçenekleri” bölümünü tıklamanız gerekiyor. Burada üstte bulunan ilk kısımdan ”Hareket” bölümüne giriş yapıyorsunuz. Sonrasında mouse yani farenin hızını sizler de istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Bu arada bundan sonra sağ altta yer alan uygula ve tamam butonlarına basarak çıkış yapmanız gerekiyor.

Bu konuda sizleri şu şekilde de uyarmamız gerekiyor. Yapmış olduğunuz işlemde çok yavaş seçim yaptığınızda özellikle bir oyun oynarken, ciddi anlamda canınızı sıkacak durumlar oluşur. Ayrıca, çok hızlı dediğiniz zaman da istemeseniz de bir sıkıntı oluşabilmektedir. Bu yüzden ortanın biraz ilerisinde tutmak en mantıklı ve sonuç verecek işlem olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir