Muhabbet Kuşları Küser Mi?

Muhabbet Kuşları Küser Mi?

Genel Kültür Çağrı Sevgi 1.306 Okunma

Muhabbet Kuşları Küser Mi?

Pek çok insanın tutkuyla bağlandığı hayvanlardan olan muhabbet kuşları oldukça zeki ve duygu yüklü hayvanlardır. Özel ilgi ve alaka isteyen bu muhabbet kuşları ile çok kısa bir sürede duygusal bağ kurmak mümkündür. Muhabbet kuşları ülkemizde bakılmayı en çok tercih edilen hayvanlar arasında yer almaktadır. Hemen hemen her yerde muhabbet kuşu bakmakta olan birilerine rastlandığı için muhabbet kuşları hakkında çok fazla soru yöneltilmektedir. Bu soruların büyük bit kısmı muhabbet kuşlarının psikolojisi ile ilgilidir. Muhabbet kuşlarının bakımına ve psikolojisine dikkat etmek gerekmektedir. Yalnızca muhabbet kuşlarında değil, bütün hayvanların yedikleri yem kadar psikolojik sağlıkları önemli bir konudur. Bu sebeple bakmakta olduğumuz hayvanların duygusal ve psikolojik özelliklerini tanımak ve gerektiği şekilde davranmak çok önemlidir. Bu yazımızda sizler için Muhabbet kuşları sahibine küser mi? Muhabbet kuşlarının küstüğünü hangi tepkilerden anlarız? Gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağım.

Muhabbet Kuşu Psikolojisi

Muhabbet kuşları kelimede olsa konuşmaları ile tanınan muhabbet kuşlarının taklit güdüleri son derece yüksektir. Bu sebeple kendisine nasıl davranılıyor ise karşısındakine o şekilde tepki vermeye başlayacaktır. Muhabbet kuşları psikolojik açıdan hassas hayvanlardır. Bu sebeple’’ muhabbet kuşları küser mi’’ sorusuna verilecek cevap evet muhabbet kuşları küser şeklinde olacaktır.

Muhabbet Kuşlarının Küstüğünü Nasıl Anlarız?

Muhabbet kuşlarının küstüklerinde verdikleri ilk tepki ötmemek olacaktır. Kuşları yeni bir ortama girdiklerinde yahut gelişme aşamalarında uzun süre ötmeye bilirler. Fakat bu durumun kuşların küsmesi şeklinde yorumlamamak gerekir. Kuşunuz ona ilgi göstermediğiniz bir dönemde yahut onu severken yaptığınız ters bir hareket sonucunda ötmeyi bırakmışsa küsmüş olabilir. Bu durumda kuşlarınızın küsmesini canının yanmasına yahut ilgi beklemesine bağlamak gerekir. Muhabbet kuşlarının küstüğünü nasıl anlarız sorusuna verilecek bir diğer cevap ise kuşların kımıldamaması yahut yemek yememesidir. Kuşları kafeslerinde belli noktaları çok severler. Kuşunuz kafeste hareket etmiyor yahut yemini yemiyorsa büyük olasılıkla size küsmüştür. Bu durumda yapılabilecek en doğru hareket niçin küstüğünü saptaya bilmektir. Çoğunlukla kuşunuza almış olduğunuz yeni bir ayna yahut oyuncak sorunu fazlasıyla çözecektir.

Dilerseniz Evde Tavşan Beslemek yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir