Mutsuz Bir Evlilik Her Şeye Rağmen Devam Etmeli Mi?

Mutsuz Bir Evlilik Her Şeye Rağmen Devam Etmeli Mi?

Genel Kültür Çağrı Sevgi 71 Okunma

Mutsuz Bir Evlilik Her Şeye Rağmen Devam Etmeli Mi?

Mutsuz bir evlilik hayatında ne yapılmalı, nasıl davranılmalı, mutlu olmanın çözümü var mı gibi sorular son zamanlarda evli çiftler tarafından sık sık soruluyor. Sorun kimde, neden anlaşmazlık yaşanıyor ya da mutsuz olmaya hangi durum sebep oluyor gibi soruların cevapları sıkıntıyı belirlemek açısından elbette oldukça önem arz ediyor. Evli çiftler arasında yaşanan problemler eğer sorun kaynağı belirlenip çözülecek bir durum ise çözülmesi mümkün oluyor. Aslında mutlu bir evliliğe sahip olmak çiftlerin sandığı kadar zor bir durum değil. Ancak eğer bir evlilik temelinden sarsılmış ise yani evliliği kurtarmak için ne yapsak da bundan sonra faydasız şeklinde bir düşünceye sahip olanların evliliklerine devam edip etmeme konusunda kendileri için en doğru kararı vermeleri gerekiyor.

Evliliği Sürdürüp Sürdürmemek Konusunda Net Bir Karar Verin

Eğer mutsuz bir evliliğe sahip olduğunuzu düşünüyorsanız öncelikle mevcut mutsuz evlilik hayatını sürdürüp sürdürmeme konusunda net bir karar vermeniz gerekir. Yani eşiniz ile ya da evlilik hayatı ile olan sorunları çözebilecek ya da aşabilecek durumda mısınız, evliliği her şeye rağmen devam ettirmek istiyor musunuz ya da evliliği bitirme konusunda kesin kararlı mısınız gibi soruları kendinize sormalı ve bu soruları kendi iç sesinizi dinleyerek cevaplamalısınız. Zira unutmayın siz ve eşiniz dışındaki diğer tüm kişiler sizin yaşadığınız evlilik hayatını yaşamıyorlar. Bu nedenle çevrenin tavsiyelerini ve fikirlerini de dinleyin ancak hayatınızı bu fikirlere göre düzenlemeyin. Dediğimiz gibi hayat sizin ve hayatı eğrisi ile de doğrusu ile de yaşayan yine sizsiniz ve hep siz olacaksınız. Bunu asla aklınızdan çıkartmayın.

Eşiniz İle Konuşun Ve Rahatsız Olduğunuz Konular Hakkında Uzlaşmayı Deneyin

Sorunun eşiniz kaynaklı olduğunu düşünüyor iseniz eşinizle bu durumu konuşmayı deneyin. Eşinize rahatsız olduğunuz durumları dile getirin. Anlaşmaya varmaya çalışın. Hiç umudunuz olmasa bile, mutsuz bir evlilik hayatı yaşasanız da ileride pişmanlık duymamak için en azından deneyin. Yani elinizden gelen çabayı gösterin.

Çabalar Sonuçsuz İse Evliliği Sürüklemeye Çalışmayın

Elinizden gelen bütün çabayı ve anlayışı göstermenize rağmen artık evlilik hayatını yürütemiyorsanız, birbirinize olan saygınızı ve sevginizi yitirdiğinize inanıyorsanız, aranızda aşılamayacak ölçüde güven problemleri ya da sadakatsizlik sıkıntıları mevcut ise mutsuz bir evlilik nedeniyle boşanmalı mıyım diye düşünmeyin ve hayatınızın geri kalanını mutlu bir şekilde devam ettirmek için boşanma işlemlerini başlatın.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir