Mutsuz Olduğun Halde İlişkiye Devam Etmek

Mutsuz Olduğun Halde İlişkiye Devam Etmek

List Çağrı Sevgi 89 Okunma

Mutsuz Olduğun Halde İlişkiye Devam Etmek

Hayatta herkesin arzusu yalnız kalmamak ve tabi ki sevilmek. Pek çok insan karşı cinsle bir ilişki yaşıyor ancak bu ilişkilerden çok azı iki tarafın da birbirini gerçekten sevdiği ilişkilerden. Başlarda çiftler birbirini severek yola çıksa da zamanla birbirini daha iyi tanımak, fikir ayrılıkları gibi farklı sebeplerle ilişkiler ilk heyecanını kaybediyor. Bir süre sonra bu ilişkiden mutluluk duymak yerine hissizleşmeye hatta bu durum uzadıkça mutsuzlaşmaya kadar gidebiliyor. Ancak nedense bu ilişkinin bitirilmesi içten içe istenmiyor da. İşte mutsuz olunan biriyle birlikte olmak için pek çok sebep vardır.

Korku ve Pişmanlık

İlk sebep genelde ilişkiyi bitirmeye korkmak ve ilişki bittikten sonra pişmanlık yaşanılacağının düşünülmesidir. O kişiyle mutsuz dahi olsanız ayrıldıktan sonra yaşanılan süreçten korkabilirsiniz. Çünkü ne olursa olsun bir boşluğa düşecek ve pişmanlık duyma ihtimaliniz yükselecek. Ancak unutmayın ki bu süreç geçicidir ve daha sonra yine mutluluğu yakalayabilir hatta yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

Emek Verdiğiniz İçin Düzeleceğine Olan İnancınız

Kısa süreli bir ilişki bile olsa bu ilişki için çok şey göze almış olabilirsiniz. Kendinizden, kurallarınızdan taviz vermiş ya da karşı taraftaki kişi için çok çabalamış olabilirsiniz. İşte bu yüzden de tüm emekleriniz boşa gidecek hissine kapılabilir ve ilişkiyi bitirmek istemeyebilirsiniz.

Hatta bu sürecin geçici olduğuna ve her şeyin düzeleceğine inanabilir sabredersiniz. Böyle de olabilir tabi. Ancak uzunca bir süre devam eden mutsuzluk hali geçici olmayabilir.

Şunu da unutmayın ki bu ilişkiye devam ettiğiniz her gün emek vermeye de devam edeceksiniz. Bu durum ise ayrılmanızı zorlaştıracak ve ilişkinin kısır döngüye girmesi ihtimali olacaktır.

Yalnız Kalma Hissi

Pek sevmediğiniz bir sevgiliniz olsa dahi her aradığınızda sizinle konuşan, derdinizi sıkıntınızı dinleyen, vakit geçirebileceğiniz biri var demektir. Eğer ki bu kişiyle yollarınızı ayırsanız yalnız kalacağınızdan korkuyor olabilirsiniz. Belki de yalnız kalacaksınız ama kim demiş yalnızlık mutsuzluk diye. O kişi sizi mutsuz ediyorsa yalnızlık nimet bile sayılabilir. Unutmayın önemli olan biriyle birlikte olmak değildir, gerçekten birbirinizi sevdiğiniz biriyle birlikte olmaktır.

Dilerseniz Tumbrl Hesap Silme Tumblr Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir