Nefes Alırken Neden Karnımız Şişer?

Nefes Alırken Neden Karnımız Şişer?

Genel Kültür Çağrı Sevgi 447 Okunma

Nefes Alırken Neden Karnımız Şişer?

Nefes alırken neden karnımız şişer belki de bir çok kişinin aklındaki soru olabilir. Ancak, bu konuda telaşa kapılmaya gerek yok. Yalnız yaşa da dikkat etmek gerekir. Yaş 35’in üzerindeyse bir de üstüne üstlük kalkılıp da her an şişme belirtisi varsa biliniz ki, bu durumda kilo almaya başlamış olabilirsiniz. 35 yaşından sonra kilo vermek ise o kadar da kolay olamayabilir.

Bu aslında diyafram ile ilgilidir ve diyaframın şişmesi olayını anlatmaktadır. Bu konuda en mantıklı ve en hızlı şekilde sonuç alabilmek için en hızlı şekilde yapıabilecek teşhis, her zaman için yapılabilecek en kolay iş, yere yatınız ve elinizi karın boşluğuna koyunuz. Burada bakıldığında eğer sizler de, nefes alıp verdiğinizde karın boşluğunuz yukarı doğru kalkıp iniyorsa yani karın kısmınız şişip iniyorsa bu durumda bilinmesi gereken diyaframınızın şiştiği durumudur.

Bir çok müzisyen de özellikle de bunu kullanmaktadır. Çünkü, diyafram nefesi çok daha kolay şekilde ve çok daha uzun şekilde nefesin tutulmasını sağlamaktadır. Bu yüzden de aslında diyaframdan nefes almak çok daha başarılı ve çok daha iyi olabilmektedir.

Nefes Alırken Karın Şişmesi İyidir

Nefes alırken karın şişmesi aslında dediğimiz gibi iyi bir durum olmaktadır. Çok daha uzun süre nefesinizi tutabilir ve bunu haricinde, şarkı söyleyecekseniz müzisyenseniz bu durumda yapacağınız en mantıklı şey göğüs kafesi yerine diyaframdan nefes almak olacaktır. Bu sayede sizler de şarkı söylerken detone olmadığınız gibi aynı zamanda da özellikle uzun sözlü şarkıları çok kolay şekilde söyleyebilmeniz açısından büyük avantaj elde etmiş olursunuz. Bu farklılıkları ile sizler de nefes alırken, karnınızın şişmesi açısından avantajlı olduğunuzu bilmelisiniz. Ayrıca, şunu söylemek gerekir ki, aslında bu konu, anne karnında öğrendiğimiz bir konu olmaktadır.

 Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

 

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir