Nikola Tesla’nın 116 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Röportajı!

Nikola Tesla’nın 116 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Röportajı!

Genel Kültür Çağrı Sevgi 117 Okunma

Nikola Tesla’nın 116 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Röportajı!

Nikola Tesla dünyanın gelişmesi ve değişmesi için inanılmaz bir zekaya sahip olduğunu gösterdi. Bu arada Tesla ile ilgili Edison’un onun fikirlerini ve buluşlarını çalması olayı da dikkat çekici olmaktadır. Bunun yanı sıra, Tesla’nın da günümüz teknolojisinin bile çok daha ilerisinde olduğu konuşulmaktadır.

Tesla Hakkında Bilgi Veriyor

Tesla ile konuşan gazeteciye Tesla’nın vermiş olduğu enteresan bilgileri ve satır aralarına bakacağız. Sırp soyuna ait olduğunu söylemesine rağmen, anavatanın da Hırvatistan olduğunu bildiren Tesla, aslında yapacağı çalışmaların çok detaylı olduğunu anlatıyor. İlk kez atomu kıran Tesla, ‘’Tüm dünyayı aydınlatmak istedim.’’ Diyor. ‘’Güneş gibi parlayacak enerji mevcut ‘’ dediği Dünya’nın, çevresinde, aynı Satürn gibi bir halka oluşturarak, çok güçlü ve güzel bir elektrik enerjisi oluşturabileceğini söyledi. Ancak, İnsanoğlunun buna hazır olmadığını da bildiren Tesla elektrik haricinde, Dünya’nın iç kısmında barış, sevgi ve neşenin enerjisi olduğunu bildirdi. Gülün güzelliği ile kokusu insanlara ilaç olarak kullanılabilir, güneş ışınlarını da yiyecek olarak kullanabiliriz. Yıllardır bunların araştırmalarını yapıyorum. Ömrüm bunlarla geçiyor diye belirten Tesla, ‘’Boş alan yoktur. Ancak, bu maddenin farklı bir tezahürüdür.’’ diye belirtiliyor. Tesla bu arada çocukluğuyla ilgili anılarını da paylaşıyor ve ‘’ Çocukken uçmaya çalışmıştım. Kuşlara karşı duygusalım, O zaman uçmayı başaramamıştım, yanlış bir hesaplama yapmışım. Ama şunu biliyorum, gençlik yaşam için önemli bir kanattır.’’ Diyor.

Tesla ‘’ Enerji’’

Hiç evlenmediğini beyan eden Tesla, ‘’Şunu unutmayın, önce enerji sonra madde oluşuyor. Her zaman matematiksel bir ölçü vardır. Ayrıca, karanlığın içerisinde yayılıyor olması durumudur. Ayrıca, Işık bir ışınsal maddeye dönüşür ayrıca başı ve sonu yoktur. Yani yaratılışı sonsuzdur. ‘’ diye konuşuyor. ‘’ Ben bir ışığın parçasıyım, unutmayın, evrenin kavisli yapısı değil, bazı şeyleri anlamamamızın sebebi insanın zihinsel yapısıdır. ‘’ diyor. Einstein hakkında da konuşan Tesla, ‘’ Ona herhangi bir garezim yok ama eterin olmadığını düşünmesi çok büyük bir yanlış ‘’ diyor. Ancak, gençliği ile ilgili hasta olduğu sorusuna da yanıt veren Tesla, ‘’ Yaşam gücüm sık sık düşmüştür. Aslında insan için önemli  olan zihin gücüdür. Ben bir oyun oynuyorum bunu da elektrikle çözüyorum. Unutma ki, Nikola Tesla yıldırım hakkında da gerçekleri keşfeden ilk kişidir. ‘’ İnsan enerjisi ve felsefe üzerine de konuşan Tesla, ‘’ Tamamen bu konu üzerinde çalışmak gerekir. İnsan enerjisini doğru kullanırsanız ve mutlu olursanız her şey olur. Çin atasözünün dediği gibi fazla ciddiyet insanı yaşlandırır. ‘’ diye konuşuyor. Çok güzel bir konuşma geçtiğini tekrar tekrar belirten gazeteci bu konuların geleceğe de ışık tutacağını belirtiyor. Bu hususlara değinen Tesla, ‘’Sürekli enerjinizi yüksek tutunuz ve daha iyi noktalara getiriniz. Bu şekilde kendinizi daha iyi noktalara getirebilirsiniz. ‘’ diye konuştu.

Dilerseniz Elektrik Çarpmasında Dikkat Edilecek Durumlar yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir