Now You See Me – Sihirbazlar Çetesi – Film Tanıtımı

Now You See Me – Sihirbazlar Çetesi – Film Tanıtımı

Diziler - Filmler Abdullah Ergün 30 Okunma

Sihrin ilk kuralı: her zaman odadaki en zeki kişi sen ol!

Filmimize geçmeden önce baş rollerde kimler varmış bir bakalım isterseniz.

Jesse Eisenberg: Zombieland ve The Social Network filmleri ile nam salmış oyuncu, J. Daniel Atlas rolünde karşımıza çıkıyor ve oldukça sağlam bir karizma ile olağan üstü showlar yapıyor.

Mark Ruffalo: Avengers, The Shutter Island ve Hulk adlı filmlerle adını sinema tarihine kazıtmış isim, Dylan Rhodes rolü ile olayı açıklığa kavuşturmaya çalışan bir polisi canlandırıyor.

Woody Harrelson: No Country For Old Men ve Zombieland adlı filmlerle adını zirveye ulaştırmayı başaran oyuncumuz, Merritt McKinney rolünde ve telekinezi yeteneği oldukça yüksek bir sihirbazı canlandırıyor.

Isla Fisher: Henley Reeves rolü ile karşımıza çıkan sihirbazımız sizi kendisine hayran bırakacak, beni bıraktığı gibi.

Dave Franco: 21 Jump Street ve Warm Bodies adlı filmlerle nam salmış oyuncumuz, Jack Wilder rolü ile filmde eli uzun bir karakteri canlandırmakta.

Morgan Freeman: Filmlerini saymaya gerek duymuyorum, bu adamı tanımayanı sokakta hortumla dövüyorlar J Ve filmde Thaddeus Bradley rolü ile sihirbazların sırlarını ortaya çıkaran birisini canlandırıyor.

Ve filme gelecek olursak, film olağan üstü görsel efektlere sahip ve “vay beee” diyebileceğiniz sihirbazlık numaraları ile dolu.

Birgün gösterilerini yapan karakterlerimiz kimisi cebinde, kimisi çalıştığı yerde kimisi ise cebinde bir kart bulur. Kartların üzerinde bir adres vardır ve ertesi gün bu dörtlü bir apartman odasının önünde bir araya gelirler.

Kapı kitlidir ve aralarında konuşurken dördüncü eleman gelir, Jack Wilder. Kapıyı açarlar ve olağanüstü bir sistemle karşılaşırlar ve filmimiz başlar.

Muhteşem dörtlümüz ilk defa bir sahnede bi show yaparken çıtayı çok yükseğe taşırlar ve dünyada ilk kez sahnede bir soygun yaparlar! Seyircilerden birisini seçerek kura ile Paris’teki bir bankayı soymak için adamı Paris’e ışınlarlar. Soygunu gerçekleştirdikten sonra sahne resmen paraya boğulur ve dörtlümüz sahne dünyasına isimlerini altın harflerle yazdırırlar fakat bu olay tabi ki cezasız kalmayacak. FBI olaya el koyar ve kaldıkları otelde dörtlüyü tutuklarlar. Sorguya çekildikten sonra olağan üstü bir zeka ile tekrar serbest bırakılan dörtlümüzün bir sorunu daha vardır. Thaddeus Bradley sayesinde numaraları açığa çıkmıştır..

Polisimiz artık yapılan şeyleri kavrayabilmiştir fakat bu dörtlümüzün birdaha gösteriye çıkmayacağı anlamına gelmez. Sıradaki gösteride yerini alan Thaddeus, Dylan ve yanında bulunan ajan Alma Dray resmen şok olacaktır çünki bu gösteride yine olağanüstü şeyler olacaktır.

Arthur Tressler’ın inanılmaz çöküşü, kendini amerikan futbol oyuncusu zanneden izleyiciler, bankada paraları 2 hatta 3 katına çıkan tüm izleyiciler. Bu seferki bambaşka, bu show Arthur’un çöküşü ve izleyicilerin banka hesaplarının zirveye ulaşacağı bir show. Gösteride ne olduğunu kısaca açıklayalım. Olağanüstü bir şekilde Arthur’un parasını çalan dörtlümüz, izleyicilere hediye etmiştir ve bankada 562$’ı olan Josepha’nın bu show’dan sonra parası 70,562$’a yükselmiştir.

Fakat show sonrası polis baskını sonucu bir binada yakalanan dörtlümüzün başı beladadır. Jack binada kağıtları ateşe atarken Dylan gelir ve gelmesi ile mükemmel bir kovalamaca başlar fakat bu kovalamaca Dylan açısından olumlu, Jack açısından ise çok kötü bir şekilde sonuçlanmıştır.

Bugün, halkın imgelemini hızlı biçimde yakalanan, popüler ve tartışmalı sihirbaz grubunun gözler önüne serilen hikayesi, Çin mahallesinde başlayan bir polis baskınının 59. Cadde Köprüsü boyunca dramatik, süratli bir kovalamacaya dönüşmesi sonucu

“Dört Atlı” denilen grubun üyelerinden Jack Wilder’ın hayatına mâl olan bi çarpışmayla karanlık bir dönemece girdi. Diğer Üç Atlı’nın nerede oldukları şu anda bilinmezliğini koruyor.

Jack’in ölümü hepimizi üzse de bu show’un devam etmeyeceği anlamına gelmiyor tabiki ve Daniel Atlas’ın da konuşmazı bizi bir nebzede olsa rahatlatıyor..

Jack hayatta her şeyden çok gelmiş geçmiş en ünlü sihirbaz olmak istedi. Başarılı olduğunu söyleyemem ancak her neredeyse umarım sihirle iç içedir. Ancak asıl konu şu ki, burada olmamızın esas nedeni şu anda bırakmayacağımızı, bırakamayacağımızı söylemek. Hepimizi aşan bir şey başlattık. Bunu bitirmek zorundayız. Bizi canlı gördüğünüzde Jack Wilder ismini hatırlayın. 5 Pointz, Queens, Saat 7′de.

Bu yeni bir show’un habercisi idi ve tam yarım saat sonra polislerin gittiği yerde başlayacaktı. Fakat polisler, çalınması planlanan kasayı takip altında varacağı yere kadar takip ederler ama ne yazıkki onları yine bir sürpriz bekliyordur.

“Yanlış yönlendirme” birkez daha J Peki gerçek kasaya ne oldu dersiniz ? İzleyelim/Okuyalım ve görelim (:

Son gösteri başlıyor .. Polislerimiz dörtlümüzün izini bulmuştur, çatıdalardır ve hemen yola koyulurlar. Çatıda ekibimizi yakalayacağını sanan polislerimiz ne yazık ki çok zeki (yine) olduklarını sanıyorlardır ve Baaaam! birden üç kişi kalan ekibimizin üstüne atlarlar ancak orada duran 3 kişi aslında bir kişi bile değildir, onlar birer cansız mankendir. Polislerimiz dizlerini döverken ekibimiz bu sırada diğer çatıda ortaya çıkmıştır ve oldukça güzel bir konuşmaya başlamışlardır.

Bunu duyan Dylan ve Alma çatıya çıkarlar ve ekibimizi yakalamak için onlara doğru koşarken ekibimizde hızlı bir şekilde çatının solundaki duvar’a doğru hızlı bir şekilde koşmaya başlarlar ve yine olağanüstü bir sihir. Ekibimiz yok olmuştur ve çarpma vesilesi ile bir yığın para izleyicilere dökülmektedir. Gökyüzünden paralar yakarken ekibimiz yandaki binanın çatısından kaçarlar fakat sizde gökyüzünden akın akın yağan para bu sefer gerçekmidir? Tabikide değildir çünki asıl para Thaddeus Bradley (Morgan Freeman) amcamızın arabasından çıkar ve polislerin olaya el koyması ile Thaddeus artık bir suçludur. Thaddeus bunun nasıl olduğunu kanıtlayacağını söyleyerek Dylan’a açıklama yapmaya başlar..

İkinci gösterideki tavşan kutusunu hatırlıyor musunuz ? Kutu hiç boş olmadı. Oda da (Kasanın bulunduğu) aynı şekilde. Depoya erişimi sağladıktan sonra Dört Atlı gerçek kasayı yerinde bıraktı ve tüm odayı dev bir tavşan kutusuna dönüştürdü.

Siz (polisler) gidip orayı bastınız ve kasanın çoktan gitmiş olduğunu sandınız. Hileyi gözden kaçırdınız. Yine! Ki bu da sizin kasanın çoktan çalındığını düşünmenizi, böylece gardınızı indirip ayrılmanızı sağlamak içindi. Şimdi, siz balon hayvancıklarla oynamakla meşgulken birileri depoya giriyordu.

Kim mi ?

Jack Wilder!

Evet arkadaşlar, Jack ölmemiştir ve konuşmanın ilerleyen zamanlarında nasıl bir “Yanlış Yönlendirme” ile hayatta kaldığını anlatmaktadır ve asıl bomba da filmin son sahnelerinde ortaya çıkıyor.

Günümüzün bu olağanüstü görsel efektlerle ve yine olağanüstü bir senaryo ve şüphesiz olağanüstü oyunculuklar ile süslenmiş filmini sizlere şiddetle tavsiye ediyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al