Omegle Ban Kaldırma

Omegle Ban Kaldırma

Genel Kültür Çağrı Sevgi 828 Okunma

Omegle Ban Kaldırma

Omegle uygulaması sayesinde sizde sesli ve görüntülü sohbet yapabilirsiniz. Bu sırada sizlerde dünyanın her tarafından farklı insanlarla görüntülü arama gerçekleştirebilirsiniz. Omegle sitesi ile beraber karşınızda yer alan kişiler sizler bazı durumlar anlaşamayabilir. Sizde uygunsuz gördüğünüz kullanıcıları Report butonunu kullanarak Omegle yöneticilerine iletebilirsiniz. Eğer yöneticiler de sizin report ettiğiniz kullanıcıların olumsuz davranışlar yaptığını görmesi durumunda size ait IP adresinizi Omegle tekrar erişememeniz için yasaklamaktadır. Bu sayede bu tür kişiler Omegle üzerinden bir daha giriş yapamamaktadır.

Bu yazımızda da omegle konusunda her zaman bilgi paylaşımlarımızı sürdüreceğiz. Sizlerin Omegle internet adresini sevdiğini ve devamlı olarak bu siteyi ziyaret ettiğinizi biliyoruz. Şimdi Omegle ban kaldırmanın nasıl kolayca yapılacağını göstereceğiz.

IP Ban Nasıl Açılır?

İlk olarak Omegle ip ban nasıl açılır? Sorusuna cevap bulacağız. Omegle üzerinde her hangi bir neden dolayı banlandığınız zaman ip adresiniz internet üzerinde uzun bir süre bloke olmakta ve omegle erişimde sıkıntı çıkarabilmektedir.

Omegle ban kaldırma taktiklerinden en güvenilir yollarını sizlere anlatacağız. Kullanacağınız bu taktik ile beraber sadece omegle sitesinde değil bütün sistemlerde yer alan ban sorununu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Bu ban kaldırma yöntemi sayesinde ile xat ve chatroulette gibi chat adresleri üzerinde de ban kaldırma işlemlerini yapabilirsiniz.

İlk olarak yapmamız gerekenlerden bir tanesi bu adresi hangi tarayıcı içerisinde açıyorsanız o tarayıcıyı temizlemeniz gerekir. Tarayıcınızın tüm geçmişini temizlerseniz çerezlerden tamamen kurtulabilirsiniz. İşlemin hızlı gerçekleşmesi için bir program kullanabilirsiniz. Fakat isterseniz manuel olarak geçmişinizi temizleyebilirsiniz. Tarayıcı kısmından araçlar bölümüne tıklarsanız temizleme seçeneğine kolayca ulaşabilirsiniz. Program kullanarak temizlemek isterseniz CCleaner programını sizlere tavsiye ediyoruz.

Kullanmış olduğunuz program sayesinde tarayıcınızı tamamen temizledikten sonra IP adresini değiştirmeniz gerekir. Eğer bilgisayarınızın ip adresinizi değiştirmezseniz temizleme işlemleri hiçbir işe yaramamaktadır. Bunun nedeni Omegle ya da diğer sesli sohbet adresleri sizin ip adresinize engel koymaktadır.

İp adresinizi değiştirebilmek için pek çok program yer almaktadır. Evinizde bulunan modemler her kapatılıp açılma esnasında sizlere yeni bir ip belirlemektedir. Sizde bu şekilde ip adresinizi değiştirebilirsiniz. Bu özelliği yer almayan bir modeminiz bulunuyorsa program kullanarak ip adresinizi değiştirebilirsiniz. Modeminizi kullanarak sahip olduğunuz ip adresinizi değiştirmek için ilk olarak modeminizi kapatmalısınız. Bir kaç saniye bekledikten hemen sonra tekrar açınız. Bilgisayar üzerindne IP değiştirme işlemi bu kadar basittir. Bütün bu işlemleri uygulama sırasında alt tarafta yer alan kurallara dikkat etmeniz gerekir.

1- Omegle veya başka bir sesli sohbet sitesini hangi tarayıcı üzerinde kullandıysanız o tarayıcının geçmişini temizlemelisiniz.

2- Tarayıcınızı tamamen temizledikten sonra modem ile IP değiştirmeden önce tarayıcıları tamamen kapatın.

3- Modemi kapattıktan bir süre bekleyin.

4- Modem tam olarak açılmadan bilgisayarınızdan tarayıcınızı açmayın.

5- Omegle banlanmış olduğunuz üyeliği değiştirerek siteye giriş yapabilirsiniz.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir