Online Radyo Siteleri

Online Radyo Siteleri

Listeler erkut 57 Okunma

Zamanın haber ve eğlence kaynağı olan radyolar, televizyonun piyasaya girmesinden sonra tamamı olmasa da değerini kaybetmiştir. Bunun üzerine internet çağının da gelmesi ve gelişen teknoloji radyoya olan ilgiyi her geçen gün daha fazla etkilemektedir. Fakat halen ölmemiş olan radyo yayınları, halen daha dinlenmeye devam etmekte ve genel anlamda müzik dinleme gibi eğlence alanını kapsamaktadır. Haber, reklam, sohbetler, şiirler gibi programlara da yer verilen bu alanda genel anlamda ilgi duyulan tarafı müzik olmasından dolayı bu sözleri söylüyoruz. Radyolar televizyonun çıkışından sonra bir daha eski değerini alamamasını internet son darbesini vuracakken ve artık dinleyicisinin kalmayacağı bu alan kendisine internette yer bularak bundan son anda kurtulmuştur. Halen daha arabalarda dinlenen bu radyolar, aynı zamanda internette sörf edenlerin, online oyun oynayanlarında ilgi alanına girmeye başladı. Kendisine yeni bir yer açan radyolar online olarak internet üzerinden yayın yapmakta bununla birlikte telefonlara da uygulamalarla dahil edilip dinleyicilerini kazanmaktadır. Genel olarak müzik severlerin tercih ettiği radyolar, türlerine ve dillerine göre çeşitlilik gösterdiğinden dolayı sizlere en iyi ve güzel online radyoların tanıtımını yapacak ve siz radyo severlerin dilediği radyo sitesini seçmelerini sağlayacağız.  Hangi tarzda bir radyo aradığınızı ve nasıl bir programa sahip olmasını istediğiniz radyoların listesini sizlere vereceğiz. Radyoları özellikle uzun yol şoförleri ve uzun yola çıkan kişiler kullanırken artık internet ortamına giren radyoları internette sörf eden kişiler ya da online oyun oynayan kişilerde sık kullanmaya başladılar. Şimdi sizlere en çok dinlenen ve sürekli yayın yapan sorunsuz radyoların listesini vereceğim.

Radyo Balıkesir

Yerel radyolar diğer radyo sitelerinden çok daha fazla dinlenmekte ve ilgi görmektedir. Müzik hayranlarının kurmuş oldukları bu radyo size hem müzik zevki yaşatıyor hem de sanal olarak Balıkesir’de gezmenize olanak sağlıyor. 24 saat yayın yapan bu radyoda her tarz şarkılara yer verilirken biraz daha Professional olmaları için daha fazla çalışmaları gerekmekte ve gerekli önemin sağlanması lazım. Şehrin tanımının yapılmasının yanında dinleyicilerinin de aktif olmasına olanak sağlayabilir böylelikle daha kaliteli bir iş ortaya koyabilirler. Fakat her şeye rağmen yine de listemizde bulunmayı hak etmektedir.

The Radio List

Bu online radyo sitesinde bir çok radyoya ulaşabilir ve dilediğiniz tarzda radyonuzu seçebilir ya da kolaylıkla bu radyolar arasında geçiş sağlayabilirsiniz. Özellikle yabancı şarkılardan hoşlananların çok fazla ilgi gösterdikleri bu site sizin içinde güzel bir tercih olabilir. Müzik türleri olarak kategorize edilmiş bölümleriyle türlerine göre radyoların sınıflandırıldığı bu sitenin kullanışı oldukça kolaydır. Eksiklik olarak söylenebilecek pek bir şey bulunmasa da sitenin dilinin İngilizce olması İngilizce bilmeyenler için problem oluşturabilir. Ayrıca sitenin tasarımına biraz daha önem verilmesi gerektiği taraftarıyım. Her ne kadar radyo sitesi olsa da göze güzel gelmesini dilerim.

Radio Paradise

Yine İngilizce dili olan bu radyo sitesinde Amerika’da yerel bir radyodur. Bölgesinde oldukça fazla hayranının olması ve DJ’lerle sohbet edebilme özelliği kendisini beğenmemize sebep olmuştur. Yine içerisinde bir çok tür bulunduran bu radyo müzik zevkinize hitap edebilecek seviyededir. Ayrıca Amerika da çok beğenilen bu site sadece bölgesinde değil tüm dünyada kendisini beğendirmiş ve her taraftan dinleyicilere sahip olmayı başarmıştır.

TRT Radyo

Zamanların tek haber kaynağı niteliğinde ve belirli bir kitlenin bu kanalla büyüdüğü bu radyomuzda kendisini yenilemiş ve değişen günün şartlarına ayak uydurmak için daha modern bir hal almaya başlamış ve bu konuda ki çalışmalara devam etmektedir. Gençlerin pek fazla ilgi duymayacağı bu radyo daha önce çıkmış programların tekrarlarını da yayınlamakta ve belirli bir disipline göre hareket etmekte ve bulunabilecek en kaliteli radyolar arasında bulunmaktadır.

İstanbul FM

Yerli ve popüler müziklerden hoşlananların en çok ilgi duydukları ve tercih ettikleri bu online radyo sitesi dinleyicilerini tanımakta ve onların beklentilerine göre programlara yer vermektedir. Radyo da reklamın hoş karşılanmadığının bilincinde olan radyo yöneticileri bunun dinleyicileri rahatsız ettiğinin bilincinden olmakta ve bu sebepten dolayı da sadece 2 dakikalık reklamlar vermektedir. Buda tercih edilmesini arttırmaktadır. Sitesinde “Burada boş sözler duymaz, reklamlara boğulmazsın” sözleriyle radyo dinleyenlerini rahatlatmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir