Pdf Dosyalarının Şifreleri Nasıl Kaldırılır?

Pdf Dosyalarının Şifreleri Nasıl Kaldırılır?

Teknoloji erkut 36 Okunma

Kimi zaman internet üzerinden indirdiğiniz kimi zaman da arkadaşlarınızdan aldığınız pdf dosyaları şifreli olabilmektedir. Bu durumda dosyanın içeriğini görmenize izin verilmemektedir. Bu da çeşitli mağduriyetlere neden olabilmektedir. işte bu sebeple sizlere bu yazımız içerisinde pdf dosylarının şifrelerini kaldırma yöntemleri hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

İlk olarak belirtmek gerekir ki sizlere göstereceğimiz yöntemler internet sitelerine dosya yüklemek suretiyle yapılmaktadır. Bu sebeple herhangi bir program indirip kurmanıza gerek kalmamaktadır.

Online2pdf.com

Ücretsiz bir şekilde pdf dosyasının şifresini kırabileceğiniz sitelerden birisi de online2pdf.com sitesidir. Bu sitenin dili İngilizce olması sebebiyle remove pdf password seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu seçeneği tıkladıktan sonra ise dosyanızı yüklemeniz gerekmektedir.

Dosya yüklemenin ise bir sınırı bulunmaktadır. Bu kapsamda bir dosyanın boyutu en fazla 50 mb olabilmektedir. Ayrıca eklenen tüm dosyaların boyutunun da 100 megabaytı geçmemesi gerekmemektedir. Bu kapsamda toplamda en fazla 20 adet dosya yüklenebileceğini de belirtmek gerekmektedir.

Site içerisinde yer alan select file seçeneğine tıkladıktan sonra bilgisayarınızda yer alan dosyayı eklemeniz gerekmektedir. Dosyanın yüklenmesi tamamlandıktan sonra ise hemen altında yer alan butona tıklayarak şifrenin kırılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede dosya içerisinde yer alan metinleri kopyalayabilir, yazdırabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Pdfunlock.com

Pdf dosyalarının şifrelerini kırabileceğiniz alternatif sitelerden birisi de pdfunlock.com adresidir. Bu site içerisinde güvenli hale getirilmiş pdf dosyalarının hem şifreleri hem de sınırlamaları kaldırılmaktadır. Bu kapsamda ilk olarak siteye dosyayı yüklemeniz gerekmektedir.

Siteye dosyanın yüklenmesinden itibaren ise convert butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bu sayede dosyanın şifresi kırılmış olacaktır. Bu yöntem sayesinde dosyanın sadece şifresi kırılmayacak aynı zamanda üzerinde düzenleme yapabilme hakkı da sizlerin olacaktır. Bu sayede de dosyanın tek sahibi sizler olacaksınız.

Unlock-pdf.com

Pdf şifresi kırabileceğiniz sitelerden birisi de unlock-pdf.com adresidir. Bu siteden de ücretsiz bir şekilde faydalanabilmeniz mümkün olmaktadır. Bu siteye de aynı diğer sitelerde olduğu gibi ilk olarak dosya yüklemeniz gerekmektedir. Bu kapsamda dosya boyutunun büyük olması halinde yüklenmesi biraz zaman alabilir. Yükleme tamamlandıktan sonra ise unlock file seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu seçeneğe tıklamadan evvel yapmanız gereken bir adım daha bulunmaktadır. Bu adım da tüm koşulları kabul ettiğinizi belirtmenizdir. Bunun için bir tık işareti yeterli olacaktır.

Site dili İngilizce olması nedeniyle şartları okumak isterseniz İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Ancak genel olarak belirtilen şartların dışında herhangi bir husus bulunmadığını da ifade edebiliriz. şartları kabul ettikten sonra ise artık dosyanızın şifresini kaldırabilirsiniz.

Sizler de yukarıda saymış olduğumuz sitelerden ücretsiz bir şekilde pdf dosyalarınızın şifrelerini kaldırabilirsiniz. Böylelikle pdf dosyalarını her türlü amaçlarınız için kullanabilirsiniz. Sadece şifresini kırmakla kalmayacak aynı zamanda da kopyalama, düzenleme ve çıktı alma yetkilerini de sizler elde edebileceksiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir