Pembe Panter Piyano Notaları

Pembe Panter Piyano Notaları

Diziler - Filmler erkut 176 Okunma

Pembe Panter, 1960’ lı yıllardan beri hayatımızda yer etmiş son derece önemli bir çizgi film karakteridir. Özellikle müziği ile insanları fazlasıyla etkilemiştir. Günümüzde bile pembe panter denildiğinde insanların aklına o unutulmaz film müziği gelir.

Pembe Panter Kimdir?

Pembe Panter uzun tartışmalar sonucunda ortaya çıkmış bir çizgi film karhamıdır. Bu çizgi film kahramanı kısa sürede çok fazla ilgi görmeyi başarmıştır. Bu nedenle de devamlı filmler ile izleyicilerin karşısına çıkmıştır.

Çizgi filmler her dönemde özellikle çocukların çok fazla ilgisini çekmiştir. Bu nedenle de yapımcılar sürekli olarak izleyicilerin karşısına yeni çizgi filmler ile çıkmıştır. Bunlardan biri de Pembe Panterdir. Pembe Panter sadece çocukların değil; yetişkinlerin de ilgisini çekmeyi fazlaca başarmıştır. Bu nedenle sürekli beyaz perde de karşımıza çıkan bir karakter haline dönüşmüştür.

Pembe Panter Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Pembe Panter’ in ortaya çıkışı 1960’ lı yıllara dayanır. 1963 yılında yeni bir çizgi film karakteri ortaya çıkarılmasına karar verilir. Bu çizgi film karakteri de bir panter olacaktır. Ancak asıl soru daha sonra sorulur. Bu çizgi film karakteri hangi renk olacaktır? Yapımcılar bu sorunun aralarında ciddi tartışmalara yol açtığını ifade eder. Çünkü bu sorunun cevabı için ortaya iki grup çıkmıştır. Bu gruptan ilk kısım karakterin pembe olması gerektiğini savunur. İkinci kısın ise karakterin mavi olmasının daha iyi olacağını ifade eder. Tartışmalar sonucunda pembe renge karar verilmiştir. Sonunda çizgi film kahramanı da Pembe Panter olarak karşımıza çıkar.

Çizgi film karakteri ile ilgili bu tartışma Pembe Panterin ilk bölümü ile de ekrana yansıtılır. Çünkü ilk bölümde kahramanımız Pembe Panter evini boyayacaktır. Bu evin mavi mi yoksa pembe mi olması gerektiğine ise bir türlü karar verilemez. Böylece Pembe Panter ekrana oldukça eğlenceli bir şekilde giriş yapar.

Pembe Panter, The Little Man ile birlikte sürekli pembe ve mavi renklerin tartışması içerisine girerler. Pembe Panter ise bu tartışmadan sürekli galip gelen bir taraf olur. Elindeki pembe boyası ile birlikte hareket eder. Kahramanımız tüm dünyayı pembe yapacak kadar çok boyaya sahiptir.

Pembe Panter ilk başlarda kısa bir animasyon projesi olarak ortaya çıkmıştır. Çizgi filmindeki başarı onu beyaz perdeye de taşımıştır. 1963 yılından bu yana kısa süreli aralıklar ile sürekli beyaz perdeye yansımıştır. Pembe Panter karakteri olduğu kadar film müzikleri de son derece ilgi çeker.

Pembe Panter Piyano Notaları Nelerdir?

Pembe Panter sürekli beyaz ekranda boy gösterir. Aradan geçen uzun sürenin ardından bile Pembe Panter müziği hiç değişmemiştir. Herkesin beğenisini çeken bu müziğin piyano notaları ise şu şekildedir:

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir