Picasa Benzeri Siteler

Picasa Benzeri Siteler

Teknoloji Çağrı Sevgi 86 Okunma

Picasa Benzeri Siteler

Fotoğrafları internet üzerinde düzenlemeye yarayan bir program olma özelliği taşıyan Picasa’nın kapatılması kullanıcıları bu alanda alternatif site arayışlarına yönlendirdi. Zira efsane bir program olan Picasa’nın kullanıma kapanması kullanıcıları telaşa sürükledi. Övmek ile bitirilemeyen Picasa’nın yerini tutacak programlar için ise  bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Picasa benzeri siteler aşağıda sizler için incelenmiştir.

Google Photos

Google Photos uygulaması hem mobil hem de masaüstü bilgisayarlarda ücretsiz bir şekilde kullanılmaktadır. Picasa kadar etkili bir program olmasa dahi işinizi görebilecek bir uygulamadır. Bu uygulama ile birlikte fotoğraflarınızı büyütebilir, küçültebilir, kırpabilir ve efekt ekleyebilirsiniz. Ancak belirtmek gerekir ki bu program ile yapabilecekleriniz bunlarla sınırlıdır. Bunun yanı sıra bu uygulamanın en önemli özelliği Google bulutlarına internet üzerinden yükleme yapabilmenizdir. Bu sayede istediğiniz her yerden fotoğraflarınıza erişebilmeniz mümkündür.

Flickr

İnstagram gibi fotoğraf paylaşma üzerine kurulu olan bir tür sosyal medya olarak adlandırmamız mümkündür. Burada fotoğraflarınıza çeşitli ekleme ve düzenlemelerde de bulunabilirsiniz. Bu gibi özellikler dünya genelinde Flickr uygulamasının sıkça kullanılmasına olanak vermektedir.

Photoscape

Picasa’ya alternatif olabilecek önemli uygulamalar arasında yer almaktadır. Uygulamanın en önemli özelliklerinden birisi düzenleme araçlarının oldukça fazla olmasıdır. Bu sayede hayal gücünüzü kullanarak fotoğraflarınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olması da son derece çok tercih edilmesine katkıda bulunmaktadır.

Paint.Net

Klasik Paint uygulamasından farklı olan bu uygulama sayesinde birçok düzenleme aracına ücretsiz bir şekilde sahip olabilirsiniz.

EpicPen

Bu program sayesinde bilgisayar üzerinde istediğiniz şekilde çizim ve boyama işlemleri yapabilirsiniz.

Picture Life

Bu uygulama da kullanıcılarına düzenleme araçları noktasında geniş imkanlar sunabilmekte iken depolama konusunda standart üyelerine biraz cimri davranmaktadır. Eğer depolama alanınızı artırmak istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken bir miktar ücret ödemektir.

Dropbox

Sadece fotoğraf alanında değil diğer dosyalarınız için de bir depolama aygıtı olarak çalışan bu uygulama kullanıcıların memnuniyetini almayı başarmış bir uygulamadır. Ücretsiz üyeler için ise belirli bir yükleme kotası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra fotoğrafları düzenleyebilmek için çeşitli filtrelerin bulunuyor olması da son derece avantajlı bir durumdur.

Dilerseniz Bebek Odası İçin Dekorasyon Fikirleri yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir