Pinterest Nedir?

Pinterest Nedir?

Fotoğraf erkut 49 Okunma

Günden güne gelişen sosyal medya ve fotoğraf paylaşım siteleri sayesinde paylaşım ve beğeni butonları ile kullanıcıların birbirlerine karşı yaptığı etkileşimler yeni platformları da doğurur hale geldi. 2010’da fotoğraf paylaşım sitesi olarak faaliyetine başlayan Pinterest ülkemizde de oldukça değerli bir konuma yükseldi. Görsel paylaşım sitesi olan Pinterest aynı zamanda kullanıcılarının da birbirleri ile etkileşime girdiği, çeşitli konu başlıkları altında ilgili görseller paylaşılabilen bir internet sitesi oldu. Kısa süren bir üyelik işlemi sonrasında seçtiğiniz konu başlıklarına göre ilgi alanlarınıza özel bir profil oluşturuluyor. Ardından da bu konu başlıklarına göre çeşitli panolar oluşturabiliyorsunuz.

Kişiye özel oluşturulan bu panolara istediğiniz fotoğrafları pinlemek ya da sabitlemek mümkün. Ana sayfanızda istediğiniz fotoğrafları ya da başka bir sitedeki görseli paylaş butonuyla kendi panonuzda paylaşabilirsiniz. Bunun yanında ana sayfada sol üst kısımda bulunan + butonu ile bilgisayardan resim yükleyebilirsiniz ya da pano oluşturabilirsiniz. Diğer seçenek ile de internet siteleri üzerinden de rahatlıkla görseller yükleyip paylaşmanız mümkündür. Pin it butonuna tıkladıktan sonra panonuza sabitleme yapılır. Eğer başka panolardaki gönderileri beğenmek isterseniz bunun için de görsellerin üzerinde çıkan kalp butonuna tıklamanız yeterlidir. Aynı zamanda panodaki herhangi bir gönderiyi de başka bir internet sitesinde rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Çevre etkileşimine de önem veren Pinterest aynı zamanda arkadaşları davet etme imkanı da sunar. Bu platformdaki kişiler birbirleriyle arkadaş olduğu taktirde konum bildirimi yaparak bilgileri paylaşabilir.

Pinterest, internet ortamında beğendiği görselleri bilgisayarına kaydeden kişiler için ideal bir internet sitesi olma özelliğini taşır. İstenilen görseli rahatlıkla kendi panonuza ekleyebilirsiniz. Bunun için de başka bir sitede olsanız dahi entegre edilen paylaşma butonlarından Pinterest’in simgesine tıklayarak görselleri rahatlıkla kendi panonuza ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda belirli bir düzen de sağlayan Pinterest panosu konulara göre ayrı ayrı sütunlar oluşturma imkanı da tanır. Gizli pano oluşturma seçeneği ile de başkalarının görmesini istemediğiniz görselleri paylaşabilirsiniz. Ayrıca Türkçe dil desteği de sunan Pinterest, akıllı telefonlardaki uygulamaları ve tablet uygulamaları ile de kullanıma açıktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir