Plaxo Benzeri Siteler

Plaxo Benzeri Siteler

Teknoloji Çağrı Sevgi 71 Okunma

Plaxo Benzeri Siteler

Plaxo sitesi sizlere tanığınız kişileri bilgilerini bir arada tutmaya yarayan bir adres defteri olarak kullanılmaktadır. Bu sayede karmaşık ilişkilerinizi derleyip toparlama şansı elde edebilmektesiniz. Ayrıca Plaxo sitesi sayesinde rehberinizde kayıtlı olan kişilerin her türlü bilgilerini bir arada toplamanız mümkün olmaktadır. Örnek olarak verecek olursak tanıdığınız bir kişinin ev telefonu, cep telefonu, ev adresi, sosyal medya platformlarındaki hesapları, mail adresleri gibi her türlü bilgilerini bir arada toplayabilirsiniz. Bir kişi hakkında tüm bilgileri toplu bir şekilde görebilmenize imkan sağlayan bu uygulamanın zararlı tarafları da bulunmaktadır. Zira site kişilerin bilgisini zararlı bir şekilde kullanabilir. Zira kullanıcıların yorumlarına göre bu siteye üye olduktan sonra gelen spam maillerinde bir artış yaşandığı gözlemlenmektedir. Bu yazımızda ise Plaxo benzeri siteler konusunda bilgi sahibi olabilir ve  bu sitelerden birisini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Address Book

Address Book adında birçok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaları Google Play üzerinden bulabilir ve detaylarına bakabilirsiniz. Bu uygulamaların  genel özelliklerine bakacak olursak eskiden büyüklerimizin tuttuğu telefon defterlerinin artık sanal ortama taşındığını söyleyebiliriz. Ayrıca bu uygulamalara izin verdiğiniz takdirde bilgileri otomatik olarak güncellemektedirler. Bu uygulamalardan bazılarında grup dahi oluşturmanıza izin verilmektedir. Ayrıca adresleri eklerken harita üzerinden adresini işaretleyebilme imkanı da tanınmaktadır.

Cobook

Macbook’lar için tasarlanmış olan bir Apple uygulaması Cobook rehberinizde kayıtlı kişileri bilgisayarınıza taşımayı hedeflemektedir. Bu sayede rehberinizde kayıtlı kişilere daha rahat bir şekilde tüm bilgileri ile ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır. Ayrıca bu program sayesinde sadece telefon numaraları değil aynı zamanda sosyal medya hesaplarını da bu adres defteri içine eklemeniz mümkün olabilmektedir.

Ancak belirtmek gerekir ki bu uygulamaları kullanırken son derece dikkatli olmak gerekmektedir. Zira bilgilerinizin çalınmaması için herhangi bir garanti verilmemektedir.

Dilerseniz Reddit Benzeri Siteler (Özel Liste) yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir