Pokemon Go rehberi, Pokemon Go nasıl yüklenir, Pokemon Go nasıl oynanır

Pokemon Go rehberi, Pokemon Go nasıl yüklenir, Pokemon Go nasıl oynanır

Teknoloji Abdullah Ergün 67 Okunma

Pokemon Go oyunu bir anda dünyanın dört bir yanında ilgi görmeye başladı. İşte biz de size Pokemon Go oyunu nedir, Pokemon Go oyunu nasıl yüklenir ve Pokemon Go nasıl oynanır, konularında bilgi vereceğiz.

Pokemon Go oldukça farklı bir tür oyun olduğunu söyleyebiliriz. Her şeyden önce oyun 1990’lı yıllarda çizgi filmlerini seyrettiğimiz Pokemon’la aynı. Hatta çizgi filmin gerçek hayata uyarlanmış oyunu diyebiliriz.

Pokemon Go’da ne kadar pokemon var?

Pokemon Go oyununda amacımız, oyuna başladıktan sonra bize verilen Pokemonlar ve Poke toplarını kullanarak yeni Pokemonları yakalamak. Oyunun içerisinde 722 adet Pokemon bulunuyor.

Oyuna başladığımızda hemen yanımızda beliren Pokemonları yakaladıktan sonra amacımız bize oyun içerisindeki haritadan faydalanarak diğer Pokemonlara ulaşmak.

Pokemon Go Charmender

Android ve iOS’da var Windows Mobile Versiyonu Henüz Yok

Android ve iOS sürümleri mevcut olan oyunun Windows Mobile versiyonu ise henüz bulunmuyor. Android için 4,4 sürümü ve üzerinin desteklendiğini söylense de 4,2 versiyonuna sahip cihaza Android indirip oyunu açmayı başardığımızı da söyleyebiliriz.

Pokemon Go, oyunu şu anda dünyanın farklı ülkelerinde oynanabiliyor. Ancak Nintendo tarafından geliştirilen oyun henüz Türkiye’de resmi olarak oynanabilir değil. Oyunun Android versiyonunun yanı sıra iOS versiyonu da henüz Türkiye’ye açılmış değil. Android için piyasa da apklar mevcut. Bunları indirip yükleyebilirsiniz ancak bu konuda büyük riskler olduğunu söylemek lazım. iOs versiyonu için ise oyunun indirilebilir ülkeleri üzerinden açılmış bir hesap gerekiyor.

Pikachu İsteyenler Dikkatli Okusun

Oyun başladığında hemen yanımızda 3 adet Pokemon belirecek. Muhtemelen hemen yanınızda belirecek olan Pokemonlar Bulbasaur, Squirtle ve Charmander. Eğer sevimli Pikachu’yu istiyorsanız bu üç pokemonu yakalamadan bir süre bekleyin. Hatta biraz da uzaklaşın. Daha sonra bu üç pokemonla beraber Pikachu’nun da belirdiğini göreceksiniz.

Pokemon Go pikachu

Pokemonları yakalamak için oyunun içerisindeki haritadan faydalanabilirsiniz. Hatta kendi başınıza dağ, taş gezerek pokemon avlamak da mümkün. Nadir bulunan pokemonların insanların fazla uğradığı yerlerin uzaklarında bulunabileceği söyleniyor.

Artırılmış gerçekçilik olarak nitelenen oyunda hemen her yerde Pokemon bulmak mümkün. Metro, otobüs, yolda, yemek yenilen bir yerde, AVM’lerde, sahilde, dağda kısaca her yerde bir pokemona rastlayabilirsiniz.

Pokemon Go caterpie

Pokemon Go Oynarken Dikkat Edin : )

#PokemonGo hastagı dünyada trendtopic olurken birçok ülkede oyunla ilgili çeşitli uyarılar yapılmak zorunda kalındı. Pokemon peşinden karakola kadar giren oyuncuların yanı sıra bir oyuncu Pokemon ararken ıssız bir alanda bir cesede dahi rastladı.

İlerleyen günlerde daha geniş oyun incelemesi ile karşınızda olacağız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

“Pokemon Go rehberi, Pokemon Go nasıl yüklenir, Pokemon Go nasıl oynanır” üzerine 3 yorum

  1. Küçüklüğümüzün geçtiği çizgi film. 🙂 Pikaçu yakalamak istiyordum. Bekleyince başlangıçta geldi pikaçu. Çok teşekkür ederim. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir