Potansiyelinizi Ortaya Çıkartın

Potansiyelinizi Ortaya Çıkartın

Sağlık - Güzellik Abdullah Ergün 55 Okunma

Çoğu zaman yeteneklerimizi ve bedensel gücümüzü kullanırken içimizdeki potansiyeli tam anlamıyla yansıtamayız. Bu sebeple zihin gücümüzü kullanmaya odaklanmamız için gerekli olabilecek ipuçlarına göz atmakta fayda var…

İlk olarak vereceğim örnek: sıcaklık değişimi. Karakter yapılarımıza göre ufak farklılıklar olmakla beraber, rahatsız ve hasta etmeyecek hafif serin ortamlar düşünme gücümüzü arttırıyor.

İkinci olarak; Zihin dünyamızda bir çözüm yolu geliştirerek, bir iki hafta boyunca karşılaşacağımız sorunlara tasarladığımız yöntemle yaklaşmaya çalışmak; süregelen rutinlikten kurtulmamızı ve zihinsel bakımdan gençleşmemizi sağlar.

Bahsetmek istediğim üçüncü yöntem:

  • Yaşadığınız bir olayı, baştan sona düşünün.
  • Sona geldiğinizde bu sefer sondan başa doğru tersten düşünün.
  • Olayları birbiri ile ilişkilendirin ve verdiğiniz tepkileri düşünün.

Zihin dünyanız açıldıkça kendinize olan güvenin artışını da fark edeceksiniz.

Kokular da önemlidir. Gül kokusu, başta olmak üzere çiçek kokularının insanlar üzerinde rahatlatıcı etkileri vardır. Gün boyunca kendinizi yorgun hissettiğiniz zaman (gül yağı olabilir) sevdiğiniz doğal bir çiçeğin, tarçının vb. kokusunu koklamayı deneyin. Beyninize olumlu sinyaller gönderecektir.

çiçek kız

Son ipucu ise; Egzersiz. Egzersiz sayesinde vücut ve ruh dinçleşir. Düzenli ve hafif egzersizler, olumlu düşünceyi ve dolayısıyla beyin gücümüzü arttırır.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir