Power Point Slayt Sunumu Nasıl Hazırlanır?

Power Point Slayt Sunumu Nasıl Hazırlanır?

Teknoloji erkut 230 Okunma

Microsoft tarafından hazırlanmış olan Ofis programları içerisinde en değerlilerinden biri de kuşku yok ki, PowerPoint programıdır ve program ile ilgili olarak en çok sorulan sorulardan biri de Power Point slayt sunumu nasıl hazırlanır? sorusudur. Bu program ile sizler de profesyonel sunumlar hazırlayabileceğiniz gibi, aynı zamanda da eğitimlerde kullanabilir, bunların yanı sıra, yarı profesyonel bir internet sitesi mantığında sistem kurarak, şirket içinde soru cevap bölümlerinde kullanabileceğiniz özel bir sistem elde edebilirsiniz.

Sizlere bu konuda biraz bilgi vermeye çalışacağız. Verdiğimiz bilgi aslında biraz ham bilgi olacak. Üzerine işlenerek harika sonuçlar alabileceksiniz. Zaten Microsoft’un da bu programın yazılımını yaparkenki amacı bu. Bu yüzden de sizler de bu tarzda sunumlar hazırlayabilirsiniz. Şimdi sizlere bu konuda bilgi vermeye ve en azından başlangıç aşamasında nasıl yapacağınız konusunda yardımcı olmaya gayret gösterelim.

Power Point Hazır Sunular

Power Point slayt sunumu hazırlama ile ilgili olarak öncelikle Power point programını açmanız gerekiyor. Sonrasında önünüze açılacak olan pencerede bazı sunular göreceksiniz. Bunlar hazır şablonlar. Bu şablonlardan birini seçtiğiniz zaman ki, sizlere önerilen Boş Sunu olarak geçen sunuyu seçtiğinizde sizlerden başlık eklemeniz istenecektir. Sadece yazılarınızı değil, grafik, resim ve ya tablo da ekleyebilirsiniz. Program Türkçe olduğu için zorlanmazsınız. Sol tarafta bulunan boşluk kısmına sağ tıklayıp açılan kısımdan ”Yeni Slayt” dediğiniz zaman, zaten karşınıza tekrar slaytlar açılacaktır. Hangisini seçerseniz aynı şekilde yeniden işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Böylece, Power Point sunumu yapma işleminiz sırasında istediğiniz gibi eklemeler yapabiliyorsunuz. Bu arada şunu da söylemek gerekir ki, Word Art kısmından çeşitli yazılar kullanabilirsiniz, resimler ve yazılar ekleyebilirsiniz. Üst kısımda bulunan menüden, ”Tasarım” kısmını tıklayarak dilerseniz, Tasarım temaları ile ilgili olarak istediğiniz seçeneği tercih edebilirsiniz. Bundan sonra, dilerseniz sayfalar arasındaki geçişi daha güzel hale getirmek için, ”Animasyon” kısmını tıklayabilir ve çok iyi şekilde bunun geri dönüşlerini sağlayabilirsiniz. Animasyon kısmından istediğiniz gibi, farklı ve çok güzel değişiklikler yapabilir kendiniz ilk başladığınız anda bile çok güzel işler çıkarabilirsiniz. Zaten Powerpoint programı bu farklılıkları sunmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir