Powerbank Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Teknoloji Abdullah Ergün 80 Okunma

“Powerbank nedir? Powerbank ne için kullanılmaktadır? Powerbank kullanırken ve satın alırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor…” sorularının cevabını bu yazıda bulabilirsiniz…

Powerbank nedir?

Powerbank cep telefonumuzu şarja takmak için kullanılan yedek güç deposu olarak da adlandırabiliriz. Tabi ki bunu sadece cep telefonu için de kullanmıyoruz. Aynı zamanda tabletimizi de şarja takabiliyoruz. Günümüzde akıllı telefonlar, akıllı tabletler çok yaygınlaştı…


Powerbank alırken nelere dikkat edilmesi gerekir (1)

Bu akıllı cihazları kullanmayan neredeyse hiçbir kesim kalmamıştır. İlk okula giden öğrencilerden tutun da üniversitelerde ders veren profesörlere kadar her kesimden kullanıcılar bu akıllı cihazları kullanmaktadır. Her kesimde kullanılan bu akıllı cihazların giderilemeyen en büyük problemi olan şarj sorunlarını powerbank ile çözümlenmektedir.

Powerbank alırken nelere dikkat edilmesi gerekir (5)

Peki, powerbank alırken nerelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle alacağınız powerbankı ne için kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bir örnek verecek olursak eğer power bankı cep telefonunuz için kullanacaksanız öncelikle dikkat etmeniz gereken şey cep telefonunuzun bataryasının boyutu ve gücüdür.

Powerbank alırken nelere dikkat edilmesi gerekir (3)

Diyelim ki cep telefonunuzun gücü 2000 mAh bu durumda alacağınız powerbankın en az 3000 mAh olmasına dikkat ediniz. Çünkü power bank telefonunuzu şarj ederken enerji kayıpları da yaşamaktadır.

Powerbank alırken nelere dikkat edilmesi gerekir (2)

Bu durumda telefonunuzu tam şarj etmek istiyorsanız eğer normal telefon bataryasından daha güçlü bir power bank almanızı öneririz.

Powerbank alırken nelere dikkat edilmesi gerekir (1)

Eğer uzun yolculuklara çıkacaksanız ve cep telefonunuzu veya tabletinizi birden fazla şarj etmek istiyorsanız bu durumda 20000 mAh gücünde olan power bankları tercih edebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir