PowerPoint Yeni Slayt Tasarımları Nereden Eklenir?

PowerPoint Yeni Slayt Tasarımları Nereden Eklenir?

Teknoloji erkut 78 Okunma

Microsoft tarafından geliştirilmiş olan PowerPoint yeni slayt tasarımları nasıl ve nereden ekleneceği konusunda sizlere bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız. Bildiğiniz üzere bir çok şirket için çok önemli bir program olarak bilinmektedir. PowerPoint özellikle şirketler içerisinde ve ya şirketler arası iletişim anlamında sunularda kullanılmaktadır. Ayrıca, bir çok durumun tanıtılması ile ilgili de sunumların var olması açısından çok büyük önem taşımaktadır.

Bunların yanı sıra, aslında internet sayfaları gibi, özellikle şirket içi bir şekilde yapılabilecek olan özel köprüler vasıtasıyla ilk oryantasyon süreçlerinde de kullanılan kısacası aslı İnsan Kaynakları olmak üzere bütün departmanların işine yarayan özel bir sistem olarak bilinmektedir.

PowerPoint Yeni Slayt Tasarımları Nasıl Kullanılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi PowerPoint yeni slayt tasarımları şirketler için bu şekillerde kullanılabilir. Aynı zamanda da özellikle üniversite öğrencilerinin ders anlatımı için de çok önemlidir. Tez verme sürecinde, genellikle tezin anlatımı da yapılmaktadır. Bu yüzden de bu süreçte dikkatli ve özellikli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Ancak, şunu da bilmek gerekir ki, PowerPoint’i bilgisayarınızda çalıştırdığınız zaman, powerpoint sizlere 10 ila 20 arasında tasarım sunmaktadır. Oysaki çok farklı ve özellikli tasarımları da bulunmaktadır. Bunları sizlerin sunum dosyanızın içerisine yüklemeniz gerekmektedir. Bu işlemi nasıl yapacağınız ve nasıl indireceğiniz konusunda her bilgiyi sizlere aktarmaya çalışacağız. Böylece sizler de farklı tasarımları indirerek kullanabileceksiniz.

PowerPoint Yeni Slayt Tasarımları İndirme

PowerPoint yeni slayt tasarım indirme için öncelikli olarak Microsoft PowerPoint programını açmanız gerekiyor. Programı siz de Microsoft Office programını bilgisayarınıza yüklediğiniz zaman zaten otomatik olarak bilgisayarınıza indirmiş ve yüklemiş oluyorsunuz.

PowerPoint programını açtıktan sonra öncelikle üst kısımda ekle ile animasyonlar bölgesinin arasında bulunan tasarım kısmını tıklıyorsunuz. Burada karşınıza bazı tasarımlar gelecek. Bu tasarımların sağ kısmında, renkler, yazı tipleri ve efektlerin hemen iç kısmında, aşağı doğru bir ok işareti göreceksiniz. Bu ok işaretini tıklıyorsunuz. Burada tüm tasarımları görürrken, alt kısımda diğer temalar ile ilgili olarak bir bölüm açılıyor. Bu kısma tıkladığınızda karşımıza Office programlarına ait Microsoft’un resmi web sitesi açılmaktadır. Burada sağ tarafta görünen PowerPoint kısmına tıklıyorsunuz. Ardından burada istemiş olduğunuz gibi farklı yeni PowerPoint slayt tasarımları açılmış oluyor. Bunların arasında istediğiniz temayı seçtikten sonra üstüne tıklıyorsunuz. Böylece istemiş olduğunuz tasarım bilgisayarınıza inmiş oluyor. Bundan sonra da istediğiniz gibi PowerPoint sunumlarının içerisinde kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Seçenek de tamamen sizlere bırakılmış durumda.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir