PowerPoint Yeni Slayt Tasarımları Nereden Eklenir?

PowerPoint Yeni Slayt Tasarımları Nereden Eklenir?

Teknoloji erkut 76 Okunma

Slayt ve sunum yapma konusunda tecrübesiz olan ve tam bir bilgi sahibi olmayan kişiler power pointte yeni slayt nasıl eklenir konusu hakkında sorun yaşayabilirler. Malum power point programı genelde kişilerin sık olarak kullandığı bir program değildir. Sunum ve slayt hazırlamaya yarayan bu program özellikle iş hayatında görsel içerikli sunum hazırlama mecburiyeti içinde olan kişiler tarafından yoğun bir şekilde kullanılır. Tabi bazı durumlarda lise ve üniversite öğrencilerinin de power point uygulamasını kullanmaları gerekir. Özellikle ödev hazırlamak durumunda olan öğrencilerin pek çoğu power point üzerinden sunum hazırlamak durumunda kalmakta ve bu sunum hazırlık sürecinde power point kullanmayı pek bilmeyen kişiler zor durumda kalmaktadırlar.

Microsoft Power Point Programında Yeni Slayt Nasıl Eklenir?

Microsoft power point programında yeni slayt eklemek konusu hakkında bilgisi olmayan kişilere aşama aşama yeni slayt ekleme işlemini anlatmaya çalışacağız.

İlk başta bilgisayarımızda yüklü bulunan microsoft power point uygulamasını açıyoruz. Power point programını açtıktan sonra sayfanın en üst kısmında yer alan başlıklardan en soldan üçüncü sırada yer alan tasarım başlığına tıklıyoruz. Açılan pencerede renkler, yazı tipleri ve efektler yazan bir yer göreceğiz. Bu yazıların en sol kısmında ise ok işaretleri yer alıyor. İşte bu ok işaretlerinden efektler yazan kısmın en solundaki aşağı ok işaretine basmamız gerekiyor. Bu ok işaretine bastıktan sonra karşımıza microsoft officedeki diğer temalar adı altında bir başlık çıkacak. Bu bağlantıya tıklıyoruz.

Bu bağlantıya tıkladıktan sonra microsoft office resmi web sitesinin açılmış olması gerekiyor. Bu sitede farklı farklı pek çok power point tasarımı yer alıyor. İşte microsoft office resmi web sitesi power point tasarımları içinden beğendiğimiz bir tasarım modelini seçiyoruz ve bu modelin üzerine tıklıyoruz.

Seçtiğimiz Tasarım Modelini Bilgisayarımıza Nasıl Yükleriz?

Web sitesinden seçtiğimiz tasarım modelini bilgisayarımıza yüklemek için tasarım modelini bilgisayarımıza indirmemiz gerekiyor. Web sitesinden seçtiğimiz tasarım modelinin üzerine tıkladıktan sonra karşımıza çıkan indir butonuna tıklıyoruz. Böylece seçtiğimiz tasarımı bilgisayarımıza indirmiş ve yüklemiş oluyoruz.

Siz de bu yöntem ile yeni power point tasarımı indirme ve kullanma imkanına kolaylıkla kavuşabilir ve dilediğiniz tasarımları kullanarak sunumlar hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir