Reddit Benzeri Siteler (Özel Liste)

Reddit Benzeri Siteler (Özel Liste)

Teknoloji Abdullah Ergün 231 Okunma

Reddit Benzeri Siteler

Reddit, 2005 yılında açılan bir site olmasına rağmen şimdiye kadar büyük bir yol kat ederek ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olmuştur. Bir sosyal haber sitesi olan Reddit’te kullanıcılar kendi yazdıkları yazıları ekleyebilecekleri gibi link de paylaşabilirler. Hatta oylamalar yapabilir, kategoriler ekleyebilirler. Tüm bunların yapılabildiği devasa bir sosyal ağ. Aslında diğer sosyal medya sitelerinde gördüğümüz capsler, gifler, videolar gibi çoğu paylaşımın kaynağı da Reddit. Hatta sitede başlıklar açılarak tartışmalar da yapılabilmektedir. Siteyi herkes okuyabilirken, yorum yapmak veya paylaşımda bulunmak için üye olmak gerekir. Reddit ülkemizde yeterince popüler olmayan bir sosyal medya aracı. Aslında Reddit gibi çalışan ve ondan daha kapsamlı olan bir sosyal medya aracı yok diyebiliriz. Ancak Reddit benzeri siteler de size hitap edebilir.

Voat

Siteye girdiğinizde tasarımı, özellikleri, kullanıcı profilleri Reddit gibi görünüyor. Ancak sitenin kullanıcı tabanı Reddit kadar gelişmemiş. Yine de bilgi için yeterli bulunabilir.

Ekşi sözlük

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Ekşi Sözlük ağına kayıtlı olan yazarlar, açılan başlıklar altına yorum yapıp, tartışmalar oluşturabiliyorlar. Bilgi içerikli yorumların yanında daha kişisel yorumlara da sıklıkla karşılaşılıyor. Fikir sahibi olmak istediğiniz bir konuda iyisiyle kötüsüyle samimi yorumlarla karşılaşabileceğiniz site.

Wikipedia

Bir internet ansiklopedisi olarak bilinen Wikipedia, kullanıcılar tarafından birçok dilde hazırlanan bilgiler içermektedir. Siteye eklenen bilgilerde kaynak belirtiliyor olmasi sitenin en güzel yanıdır çünkü daha güvenilir bilgilerin olmasını sağlar. Türkçe olarak bilgi paylaşan ağa kayıtlı pek çok yazar bulunmaktadır. Türkiye’de de aktif olarak kullanılan bir ağdır. Ancak terör propagandası yaptığı gerekçesi ile 2017 yılında sürekli kapatılmıştır.

H2G2

BBC tarafından sağlanan ama dünyanın her yerinden ulaşılması mümkün olan ansiklopedik sitedir. Internet üzerinden katılım sağlanarak evren ve hayattaki her şey hakkında bilgi paylaşılan bir sitedir. Bilgi paylaşımının yanında Ekşi Sözlük gibi kişisel yorumların da yapılması mümkündür.

Instela

Grooveshark Benzeri Siteler Müzik Tutkunları İçin Özel Liste

2014’te bir Türk tarafından İTÜ sözlük adıyla açılan site daha sonra yurtdışında da faaliyet göstermek için instela adını almıştır. Bu sitede de üyeler açılan başlıklar altına bilgi paylaşabilir ve yorum yapabilirler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir