Saç Tellerini Kalınlaştırmak ve Daha Hacimli Görünmesini Sağlamak İçin Neler Yapmalı?

Sağlık - Güzellik Abdullah Ergün 35 Okunma

Doğru saç kesiminden en iyi saç bakım ürününe kadar, saç tellerinizi kalınlaştıran ve daha hacimli görünmesini sağlayan tüm tüyoları bu yazımızda sizler için derledik.

Doğru şampuan seçimi

Elinizin altında hem hacim verici şampuan, hem de arındırıcı şampuan bulunsun. Haftanın en az bir günü bakım ürünlerinin kalıntılarını temizlemek için arındırıcı şampuan kullanın. Diğer günler hacim veren şampuanınızdan kullanın. Aynı zamanda hacim veren saç kremini kullanmayı ihmal etmeyin. Saç kremini saçlarınızın orta hizasından başlayıp uçlara kadar uygulayın. Saç kremi ardında yağ bırakabilir, o yüzden köklere sürmek saçlarınıza şekil verirken zorlanmanıza sebep olabilir.

Saç spreyi ile saçlara hacim kazandırma

Saçlarınızı tutamlar hâlinde ayırın, saç diplerine köklere hacim veren spreyden sıkın, ardından parmak uçlarınızla saç köklerine masaj yapın. Bu uygulama saç tellerini ayırarak saçlara hacim katar.

Yanınızda kuru şampuan bulundurun

Evden çıkmadan önce saçlarınıza hacimli görünen bir şekil vermiş olsanız bile gün içerisinde saçlarınız söner. Bunun en hızlı çözümü kuru şampuandır. Çantanızda mutlaka bir seyahat boyu kuru şampuan bulundurun. Bu ürün saçtaki yağı emer. Bazılarının içeriğinde protein vardır, bu da saçların yoğun görünmesine yardımcı olur. Sadece saç diplerinize kuru şampuan sıkmanız yeterli. Parmak uçlarınızla saç diplerinize masaj yapın. Saçlarınızı birkaç kez öne doğru atıp ardından arkaya doğru alın, saçlarınız eski hacmine geri kavuşacaktır!

Doğru saç kesimi edinin

Katlı saç kesimleri saça hacim katar. Yanları ve ense kısmı kısa, üst tarafları katlı bir Pixie kesim tercih edebilirsiniz. Küt saçları seviyorsanız önleri katlı, arkası kısa kesimler aynı zamanda boyunuzu uzun gösterecektir. Saçlarınız uzunsa yüz şeklinize uygun katlı kesimlerden kullanabilirsiniz. Kat olan bölgeleri bir iki ton açık renkle aydınlatmak da saçları hacimli gösterecektir.

Saçları boyatmak

Saçları boyatmak düşünüldüğü kadar zararlı değil. Koyu renklerde kaldığınız sürece saç telleri daha kalın olur, böylece saçlar hacimli görünür.

Pudra ile yağı almak

Saçlarınız yağlandıysa ve elinizin altında kuru şampuan yoksa sıradan bir bebek pudrası ile saçlarınıza tekrar hacim kazandırabilirsiniz. Pudrayı avucunuzun içine dökün, iki avucunuzu ovuşturun, ardından saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Pudra saçlardaki yağı emecek, saç tellerini kalın gösterecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al