Sevgilimin Peşimden Koşması İçin Ne Yapmalıyım?

Sevgilimin Peşimden Koşması İçin Ne Yapmalıyım?

Genel Kültür Çağrı Sevgi 211 Okunma

Sevgilimin Peşimden Koşması İçin Ne Yapmalıyım?

Özellikle kızlar ilişkileri açısından sevgilimin peşimden koşması için ne yapmalıyım sorusunu kendilerine ya da çevrelerine en az bir kez sormuşlardır. Genel olarak kızların şikayetçi olduğu bu durumun asıl kaynağı kızların erkek arkadaşlarının ilgisizliği yani günden güne ilişkilerinin ilk zamanlarında gösterilen ilginin azalmasıdır.

Erkeklerin ve kızların bir ilişkiye bakış açısı çoğu zaman farklı olmaktadır. Bir nevi olay ve durumlara farklı pencerelerden bakmak söz konusudur. Özellikle bir erkek bir kızı elde etmek ve sevgili olmak için çok uzun uğraşlar vermiş yani peşinden çok koşmus ise kız arkadaşı ilişkiye başlamalarının ardından da aynı yoğun ilgiyi erkek arkadaşından bekler. İlişkinin ilk günlerinde ya da ilk aylarında kızlar umdukları ilgiyi de erkek arkadaşlarından yoğun bir şekilde görürler. Ancak ilişki süresi ilerledikçe bu ilgi günden güne azalmaya başlar. Dolayısı ile kızlar da çeşitli yollar ile sevgili ilgisizliğine çözüm arayıp eski ilgi yoğunluğunu tekrardan elde etmek isterler. Tabi çoğunlukla bu durumdan rahatsız olan taraf kız tarafı olsa da bazı erkekler de bu durumu yaşamakta ve bu ilgisizlik sorununa çözüm arayışına girmektedirler.

Sevgilimin Benimle İlgilenmesi İçin Nasıl Davranmalıyım?

Öncelikle sevgilimin benimle ilgilenmesi için nasıl davranmalıyım diye kara kara düşünmeyi bırakın. Sevgiliniz ile konuşun ve onu anlamaya çalışın. İlişkinin ilk dönemlerinde daha çok ilgi görmenin sizi ne kadar mutlu ettiğinden bahsedin. Sevgiliniz ile bunları konuşurken bu rahatsızlığınızı yakınır şekilde anlatmayın. Yani kız ya da erkek arkadaşınıza ondan daha çok ilgi beklediğinizi hissettirin. Beni beğenmiyor musun artık ya da sen önceden böyle değildin beni elde edince her şey bitti değil mi gibi kendinizi ve karşı tarafı aşağıya çekecek tarzda cümleler kurmayın. Eğer bu durumdan çok rahatsız iseniz ilişkiye bir süre ara vermek gibi bir çözüm yolunu deneyin.

İlişkinizin Eski Heyecan Duygusunu Tekrardan Yaşatın

Mesela sevgiliniz olunca erkek arkadaşlarınız ile veya kız arkadaşlarınız ile görüşmeyi kesen ya da oldukça nadir görüşmeye başlayan kişilerden iseniz arkadaşlarınıza daha fazla zaman ayırın. Sevgilinizin görüşmek istediği her an koşa koşa onunla görüşmeye gitmeyin. Bugün işim var ya da bugün kızlarla yahut erkek arkadaşlarla programım var onlarla görüşeceğim gibi bahaneler yaratın. Laf ve konuşma arasında diğer arkadaşlarınızın sevgililerinin davranışlarından bahsedin. Sanki havadan sudan bahsedermiş gibi arkadaşlarınızın sevgililerini övün. Bu durum sevgilinizin dikkatini çekecek ve sizinle yeterince ilgilenmediğinin farkına varmasını sağlayacaktır. Ardından sevgilim peşimden koşsun istiyorum gibi bir derdiniz kalmayacaktır.

 Dilerseniz Sevgilimden Soğudum Ama Ayrılamıyorum yazımızada göz atabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağrı Sevgi {Çağrı Sevgi}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir