Shingeki No Kyojin(Attack on Titan) Anime İncelemesi

Shingeki No Kyojin(Attack on Titan) Anime İncelemesi

Diziler - Filmler erkut 57 Okunma

Eğer en büyük keyiflerinizden biri de anime izlemek ise Attack on Titan (Shingeki No Kyojin) anime serisi izlemeniz gereken animeler arasında kesinlikle yer almalı. Siz de bu kaliteli ve sürükleyici anime serisini hala izlemeyen anime tutkunu olan kişiler arasında yer alıyor iseniz vakit kaybetmeden anime izleme listenize Attack on Titan anime serisini de dahil etmeli ve en kısa zamanda ilk bölümünden itibaren izlemeye başlamalısınız. Şiddetle tavsiye edilir.

Küçükler çizgi film izler de büyükler izleyemez mi? Elbette izler. Büyüklerin en çok izlemeyi tercih ettiği çizgi serilerin başında da tabi ki anime film serileri yer alır. Kaynağını japon çizerlerden alan anime serileri yani diğer bir ifade ile anavatanı Japonya olan anime serilerinin ülkemizde de oldukça fazla sayıda takipçisi vardır. Özellikle gençler arasında anime serileri izleyen geniş bir kitle mevcuttur. Yani dünyaya yayılmış bu anime çılgınlığı ülkemizde de etkilerini yoğun bir biçimde hissettirmektedir. Gençlerin pek çoğu anime sever kişiler içinde yer almakta ve pek çok anime serisini hevesli bir şekilde takip etmektedirler.

İşte bu yazımızda da Shingeki No Kyojin yani Attack on Titan anime serisi hakkında anime severleri bilgilendireceğiz ve animenin birçok detayını sizler ile paylaşacağız.

Shingeki No Kyojin Animesinin Konusu Nedir?

2009 yılında manga olarak yayınlanan ve daha sonra anime serisi olarak izleyicilerin karşısına çıkan Shingeki No Kyojin’in konusu insanlar ve devlerin yaşamıdır dememiz mümkündür. Bu animede insanlar devlerin de yer aldığı bir mekan içinde hayatlarını sürdürmektedirler. Animede insanların yaşadığı bu mekanın etrafı surlar ile çevrili bir alandır. İnsanlar bu alanda hayatta kalmaya çalışmakta yani bir nevi hayat mücadelesi vermektedirler. Bu alanda yaşayan insanlar etraflarını kuşatan surları kendi çabaları ile inşa etmişlerdir. Çünkü devler de bu alanın çevresinde yaşamakta ve insanlara zarar vermektedir. Bu sebeple devlerden kendilerini korumak için surları yapmışlar ve bir nevi surların ardına saklanmış halde yaşamaya başlamışlardır.

Ancak bir gün tehlike çanları çalar ve insanların yaşam imkanları tehlike içinde kalır. Zira büyük bir dev insanların inşa edip sığınmış oldukları sur kapısını yıkıp geçer. Heyecan ve panik dolu dakikalar da işte tam bu anda başlar. Nereye kaçacağını ya da ne yapacağını bilemez bir şekilde korku dolu zamanlar geçiren insanlar için artık bu alanda yaşamak gün geçtikçe daha da zor bir hal alacaktır.

Shingeki No Kyojin Anime Serisi Kaç Bölümden Oluşuyor?

Shingeki No Kyojin anime serisi bölüm sayısı 100 bölümden oluşuyor. İlk olarak manga şeklinde yayınlanmış ve pek çok ödül almış bu eserin manga versiyonu 4 sezondan oluşuyor ve her bir sezon içinde 25 bölüm yer alıyor.

Anime olarak şu anda ilk sezonu yayınlanmış olan Shingeki No Kyojin’in izleyiciler ile buluşmuş 25 bölümü hali hazırda bulunuyor. Oldukça sevilen ve büyük bir hayran kitlesi elde eden animenin de dört sezondan oluşacağını ve ilerleyen zamanlarda yeni sezon bölümlerinin de yayınlanacağını söylememiz mümkün.

Shingeki No Kyojin Anime Bölüm Süresi Ne Kadar?

Shingeki No Kyojin anime bölüm süresi 22 dakika. Bölüm sayısı kadar bölüm süresinin de kısa olması nedeni ile en iyi izlenebilecek kısa anime serileri arasında yer aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Shingeki No Kyojin Anime Serisi Karakter İsimleri Neler?

Shingeki No Kyojin animesi karakter isimleri de en az animenin konusu ve bölüm içerikleri kadar merak ediliyor.

Eren Jaeger, Mikasa Ackhermann ve Armin Alert isimleri anime serisinin baş rol karakterleri olarak karşımıza çıkıyorlar.

En iyi dövüşen karakter yani dövüş ustası diyebileceğimiz baş karakter ise Levi ismine sahip.

Bunlara ek olarak Connie Springer, Jean Kirschtein, Erwin Smith, Sasha Braus ve Reiner Braun

İsimli baş karakterler de anime bölümlerinde karşımıza çıkıyorlar.

Shingeki No Kyojin animesinin bir bölümü zaten 22 dakika ile sınırlı olduğu için ön plana çıkan karakterlerin bu adlara sahip olduğunu söylememiz mümkün.

Eğer siz de hala bu sürükleyici anime serisini keşfetmemiş ve izlemeye başlamamış iseniz Shingeki No Kyojin izle şeklinde arama yapıp anime izleme keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Keyifli seyirler.

Sosyal Ağlarda Paylaş

erkut {erkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir