Sıfırdan Takipçi Sayısı Arttırma

Sıfırdan Takipçi Sayısı Arttırma

Listeler Abdullah Ergün 137 Okunma

Sıfırdan bir hesabın takipçisi nasıl arttırılır?

Eğer İnstagram’da yeni iseniz ve sıfırdan İnstagram takipçi sayısı artırmak istiyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Son zamanlarda sosyal medya pazarlama alanında oldukça önemli bir noktaya ulaşan İnstagram’da yer almak ve bu sayede hem tanınırlığınızı artırmak hem de ürünlerinizi satabilmek mümkündür. ayrıca takipçi sayısı artırmak sadece pazarlama alanı ile de ilgili değildir. Aynı zamanda bireysel olarak hesabınızın daha fazla takipçi sayısına ulaşmasını da temin edebilirsiniz. İşte bu doğrultuda yapmanız gereken birtakım basit ve etkili kurallar bulunmaktadır.

Kaliteli Görsel Paylaşımı

İnstagram görsel üzerine dayalı bir platform olması hasebiyle paylaştığınız görsellerin kaliteli olması gerekmektedir. Burada kaliteden maksat hem fotoğrafın netliği ve kalitesi olurken hem de içerik olarak kaliteli olmasıdır. İlk seçenek için yapmanız gereken kaliteli bir kamera kullanmak iken ikincisi için amaçlarınızla uyumlu ve seviyeli paylaşımlar yapmanız gerekmektedir. İşte tüm bunları yapmadığınız takdirde takipçilerinizin neden artmadığının sebebini bulmak hiç de zor olmayacaktır. Çünkü hiç kimse boş ve kalitesiz bir hesabı takip etmek istemez.

Etiketleme

Paylaştığınız fotoğraflarda olabildiğince fazla kişiyi etiketleyerek çok daha fazla kişiye ulaşabilmeyi hedeflemelisiniz. Bu sayede insanlar sizi görüp sayfanızı beğeneceklerdir. Ayrıca sektörünüzle alakalı yerleri de etiketleyerek takipçi sayınızı artırmanız mümkün olabilir. Ayrıca bazı platformlarda günün en güzel fotoğrafı ya da günün en güzel sözü vb. paylaşımlar arasından birinciler seçilmektedir. Bu düzenlenen küçük çaplı yarışmalara dahil olmanız halinde insanlar tarafından tanınırlığınız artacak ve bu sayede daha fazla kişiye ulaşabileceksiniz. Bu da sizin organik bir şekilde takipçi sayınızı artırmanıza vesile olacaktır.

Düzenli Paylaşım

İnstagram takipçi sayısı artırmak için yapmanız gereken bir diğer husus da düzenli olarak paylaşım yapmaktan geçmektedir. Öyle ki çok nadiren paylaşım yapan hesaplar takip edilmemekte eğer takip ediliyorsa da takip bırakılmaktadır. İşte bu sebeple günde birkaç paylaşımda bulunarak kendinizi unutturmamanız gerekmektedir. Ayrıca bu paylaşımları da sırf paylaşım yapmak için yapmamanız gerekir. Bu durumda kalite düşeceği için takip sayılarında yine azalmalar meydana gelebilir. Bu durumun önüne geçmek için kaliteli paylaşım düsturundan ayrılmamak gerekmektedir.

Yorumlar

İnstagram’da takipçi sayısını artırmak için yukarıda sayılanların yanı sıra yorumlarda bulunmak ve yorum yapanların yorumlarını da dikkate almak gerekmektedir. Bu sayede sizler de başkaları tarafından tanınabilecek ve bu sayede takipçi sayınızı artırabileceksiniz.

Fotoğraf Filtreleri

Çektiğiniz fotoğrafın içeriği ve anlamı ne kadar önemli ise de fotoğraf üzerinde yapmış olduğunuz küçük oynamalar da o kadar büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda yapmanız gereken yapılan araştırmalara göre en çok sevilen fotoğraf filtreleri tespit etmek ve bunlara göre fotoğraflarınızı düzenlemektir. Böylelikle daha çok takipçi sayısına ulaşabilirsiniz.

İşte tüm bu yöntemlerle ister şahsi ister ticari amaçlarla olsun İnstagram takipçi sayınızı artırmanız mümkün olabilecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Abdullah Ergün {Abdullah Ergün}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir